O nas

Magdalena Hodak – redaktor naczelna pabianice.tv

Doktor nauk humanistycznych. Ukończyła filologię polską na Uniwersytecie Łódzkim. Była asystentem w Zakładzie Teorii Literatury w Instytucie Teorii Literatury, Teatru i Filmu UŁ. Pracowała m.in. jako korespondent „Super Expressu”; pisała dla „Rzeczpospolitej”, „Dziennika Gazety Prawnej”, kwartalnika „Na Wokandzie”. Przez 5 lat była dziennikarzem w „Dzienniku Łódzkim”. Zwyciężczyni konkursu SDP na najlepszego dziennikarza Łodzi 2009 roku.
Do kwietnia 2015 roku redaktor naczelna „Nowego Życia Pabianic”, którym łącznie kierowała przez 8 lat. Szefowała też zaprojektowanym przez siebie gazetom: „Mój Łask” i „Rzgowska Prawda”. Była także koordynatorką obywatelskiej gazety senioralnej „My, M-Łodzi Duchem. Pabianice”. W czerwcu 2015 roku obroniła w Katedrze Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej pracę doktorską pt. „Satyryczne gatunki prasowe po 1989 roku”. Prowadzi warsztaty z zakresu dziennikarstwa prasowego i internetowego.

Justyna Małycha – sekretarz redakcji pabianice.tv

Pierwsze kroki w prasie postawiła na koniec 2011 roku w tygodniku „Nowe Życie Pabianic”, gdzie była autorką felietonów, tekstów śledczych i interwencyjnych. Współtworzyła także dział satyryczny, pisała m.in. świąteczno-noworoczne szopki. W grudniu 2012 roku, w polsko-czeskim konkursie Local Press Awards, zdobyła II miejsce za tekst pt. „Sami swoi nie na swoim” (kategoria: „Polityka i instytucje lokalne”), opisujący nepotyzm i patologie w życiu publicznym. W czerwcu 2014 roku łódzki oddział Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich przyznał jej nagrodę im. Krzysztofa Michalskiego dla Najlepszego Korespondenta Regionalnego i Dziennikarza Mediów Lokalnych; rok później (2015) otrzymała wyróżnienie za tekst pt. „Hydraulik i święte krowy” (historia pracownika spółki miejskiej zwolnionego z pracy za redagowanie zakładowej gazetki). W 2016 zdobyła II miejsce w ogólnopolskim konkursie „Pozytywnie dociekliwi”, zorganizowanym przez Sieć Obywatelską Watchdog Polska pod patronatem Gazety Wyborczej („Hydraulik i święte krowy”). Była także koordynatorką obywatelskiej gazety senioralnej „My, M-Łodzi Duchem. Pabianice”. Ukończyła dziennikarstwo i komunikację społeczną (PR, reklama oraz odmiany specjalistyczne dziennikarstwa) na Uniwersytecie Łódzkim.

Marzena Zawodzińska – współpracownik pabianice.tv

Z wykształcenia polonistka, z zawodu bibliotekarka. Pracuje w BUŁ. Przez ostatnie cztery lata jako stały współpracownik „Nowego Życia Pabianic” podejmowała przede wszystkim tematy historyczne, analizując ukazujące się przed wojną w Łodzi gazety „Rozwój” i „Orędownik”. Efektem pracy nad „Rozwojem” są dwa artykuły zamieszczone w 1. i 2. tomie „Archiwum Narodowej Demokracji”: <Stosunek do kwestii rosyjskiej na łamach łódzkiego czasopisma „Rozwój” i jego mutacji w latach 1914-1921> oraz <Wiktor Czajewski jako jeden z czołowych działaczy Narodowej Demokracji w Łodzi oraz wydawca i redaktor naczelny gazety „Rozwój”>. Artykuły zamieszcza na stronie Jednodniówki Narodowej, czasami publikuje na łamach „Myśli Polskiej”.
Od kilkunastu lat na stronie www.chesterton.fidelitas.pl propaguje twórczość wybitnego angielskiego pisarza, przyjaciela Polski i Polaków – Gilberta Keitha Chestertona.

Sebastian Adamkiewicz – współpracownik pabianice.tv

Doktor nauk humanistycznych, asystent w dziale historycznym Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi, publicysta historyczny, edukator, koordynator łódzkiego projektu „Dziecięcy Uniwersytet Ciekawej Historii”. Współpracuje z portalem historycznym Histmag.org, radiem TOK FM, oraz Polskim Radiem Dzieciom. Jest autorem ekspertyz wystawienniczych dla Muzeum Historii Polski oraz współautorem platformy edukacyjnej „Historia dla Polonii”. Interesuje się miejscem historii w życiu społecznym i polityce, dziejami propagandy i polskim parlamentaryzmem. Fan świadomej i obywatelskiej demokracji, racjonalizmu w polityce, dzielenia włosa na czworo i spuszczania powietrza z politycznego balonu.

Szczepan Sadurski – współpracownik pabianice.tv

Rysownik satyryczny, karykaturzysta i dziennikarz. W prasie zadebiutował w wieku 14 lat. Opublikował ponad 6 tysięcy rysunków i ilustracji w ponad 200 tytułach prasy polskiej i zagranicznej. Jest zdobywcą m.in. Złotej Szpilki ’86 (nagroda tygodnika satyrycznego „Szpilki” w konkursie na najlepszy rysunek roku). Miał wystawy w Nowym Jorku, Moskwie, Atenach, Newcastle, Warszawie i wielu innych miastach na całym świecie. Jest założycielem i przewodniczącym międzynarodowej organizacji o nazwie: Partia Dobrego Humoru (Good Humour Party), prowadzi portal satyryczny sadurski.com. Obecnie publikuje w Polsce oraz w USA, Wielkiej Brytanii, Włoszech, Niemczech i Turcji. Mieszka w Warszawie.

Paweł Hajncel – współpracownik pabianice.tv

Artysta-malarz, satyryk i performer. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Jest członkiem niezależnych grup formacji artystycznych: Stowarzyszenia Twórców Kultury Niezależnej „Kil-210”, Legendy Grupy Momentaryzm Ścierwo, Stowarzyszenia Galeria Xylolit, Human-ex, Gruse Hajncel Group oraz Rewolucja 2010. Uczestnik wystaw w kraju i wielu państwach na świecie (m.in. Rosja, Wielka Brytania). Jest artystą, który prowokuje, łamie stereotypy, promuje krytyczne myślenie, walczy z obłudą. W Łodzi zasłynął jako człowiek-motyl, który „fruwał” w trakcie procesji Bożego Ciała.

Marcin Mietlowski – współpracownik pabianice.tv

Nasz człowiek od obsługi imprez i koncertów. To dzięki niemu możecie oglądać niesamowite fotogalerie z występów największych gwiazd muzyki goszczących w Pabianicach. Hobbystycznie lata dronem – podrzuca nam ujęcia do ilustracji tekstów. Interesuje się nowinkami technologicznymi i gadżetami.