O nas

Magdalena Hodak – redaktor naczelna pabianice.tv

Doktor nauk humanistycznych. Ukończyła filologię polską na Uniwersytecie Łódzkim. Była asystentem w Zakładzie Teorii Literatury w Instytucie Teorii Literatury, Teatru i Filmu UŁ. Pracowała m.in. jako korespondent „Super Expressu”; pisała dla „Rzeczpospolitej”, „Dziennika Gazety Prawnej”, kwartalnika „Na Wokandzie”. Przez 5 lat była dziennikarzem w „Dzienniku Łódzkim”. Zwyciężczyni konkursu SDP na najlepszego dziennikarza Łodzi 2009 roku.
Do kwietnia 2015 roku redaktor naczelna „Nowego Życia Pabianic”, którym łącznie kierowała przez 8 lat. Szefowała też zaprojektowanym przez siebie gazetom: „Mój Łask” i „Rzgowska Prawda”. Była także koordynatorką obywatelskiej gazety senioralnej „My, M-Łodzi Duchem. Pabianice”. W czerwcu 2015 obroniła w Katedrze Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej pracę doktorską pt. „Satyryczne gatunki prasowe po 1989 roku”. Prowadzi warsztaty z dziennikarstwa prasowego i internetowego.

Justyna Małycha – sekretarz redakcji pabianice.tv

Pierwsze kroki w prasie postawiła na koniec 2011 roku w tygodniku „Nowe Życie Pabianic”, gdzie była autorką felietonów, tekstów śledczych i interwencyjnych. Współtworzyła także dział satyryczny, pisała m.in. świąteczno-noworoczne szopki. W grudniu 2012 w polsko-czeskim konkursie Local Press Awards zdobyła II miejsce za tekst pt. „Sami swoi nie na swoim” (kategoria: „Polityka i instytucje lokalne”), opisujący nepotyzm i patologie w życiu publicznym. W czerwcu 2014 roku łódzki oddział Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich przyznał jej nagrodę im. Krzysztofa Michalskiego dla Najlepszego Korespondenta Regionalnego i Dziennikarza Mediów Lokalnych; rok później (2015) otrzymała wyróżnienie za tekst pt. „Hydraulik i święte krowy” (historia pracownika spółki miejskiej zwolnionego z pracy za redagowanie zakładowej gazetki). W 2016 zdobyła II miejsce w ogólnopolskim konkursie „Pozytywnie dociekliwi”, zorganizowanym przez Sieć Obywatelską Watchdog Polska pod patronatem Gazety Wyborczej („Hydraulik i święte krowy”). Była także koordynatorką obywatelskiej gazety senioralnej „My, M-Łodzi Duchem. Pabianice”. Ukończyła dziennikarstwo i komunikację społeczną (PR, reklama oraz odmiany specjalistyczne dziennikarstwa) na Uniwersytecie Łódzkim.

Sebastian Adamkiewicz – współpracownik pabianice.tv

Doktor nauk humanistycznych, asystent w dziale historycznym Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi, publicysta historyczny, edukator, koordynator łódzkiego projektu „Dziecięcy Uniwersytet Ciekawej Historii”. Współpracuje z portalem Histmag.org, radiem TOK FM oraz Polskim Radiem Dzieciom. Jest autorem ekspertyz wystawienniczych dla Muzeum Historii Polski oraz współautorem platformy edukacyjnej „Historia dla Polonii”. Interesuje się miejscem historii w życiu społecznym i polityce, dziejami propagandy i polskim parlamentaryzmem. Fan świadomej i obywatelskiej demokracji, racjonalizmu w polityce, dzielenia włosa na czworo i spuszczania powietrza z politycznego balonu.

Michał Kłosowski – współpracownik pabianice.tv

Miłośnik techniki, historii i architektury. Fascynuje się transportem zbiorowym oraz koleją. Podróżnik. Uwiecznił i opisał wiele elementów infrastruktury naszego miasta – przedstawiamy je w cyklu „Techniczne ciekawostki Pabianic”. W wolnych chwilach zajmuje się eksploracją zapomnianych miejsc odkrywając ich historię.

Marzena Zawodzińska – współpracownik pabianice.tv

Z wykształcenia polonistka, z zawodu bibliotekarka. Pracuje w BUŁ. Przez ostatnie cztery lata jako stały współpracownik „Nowego Życia Pabianic” podejmowała przede wszystkim tematy historyczne, analizując ukazujące się przed wojną w Łodzi gazety „Rozwój” i „Orędownik”. Na pabianice.tv odpowiada za cykl zatytułowany „100 lat temu. O Pabianicach i okolicach tak wiek temu pisali dziennikarze”. Od kilkunastu lat na stronie www.chesterton.fidelitas.pl propaguje twórczość wybitnego angielskiego pisarza, przyjaciela Polski i Polaków – Gilberta Keitha Chestertona.

Marcin Mietlowski – współpracownik pabianice.tv

Nasz człowiek od obsługi imprez i koncertów. To dzięki niemu możecie oglądać niesamowite fotogalerie z występów największych gwiazd muzyki goszczących w Pabianicach. Hobbystycznie lata dronem – podrzuca nam ujęcia do ilustracji tekstów. Interesuje się nowinkami technologicznymi i gadżetami.