FAKTY

1 listopada parkowanie za 10 zł. Do czwartku za darmo

Prezydent Grzegorz Mackiewicz zachęca, aby odwiedzać nekropolie w dni poprzedzające Wszystkich Świętych bądź później. Ratusz motywuje też regulując opłaty za parkowanie. Teraz nie płacimy nic.

Chodzi o to, aby w obliczu epidemii uniknąć niepotrzebnego tłoku. Całkiem prawdopodobne też, że rząd zadecyduje jednak o zamknięciu cmentarzy, wiec tym bardziej rezygnacja z uczczenia pamięci bliskich w weekend ma sens.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji umożliwia korzystanie z parkingu na terenie hotelu „Włókniarz” oraz przyległym do boisk piłkarskich dla osób odwiedzających cmentarz. Bezpłatne parkowanie na terenie MOSiR możliwe jest do  czwartku (29 października).

W dniach 30 i 31 października (piątek i sobota) opłata za jednorazowy wjazd na teren MOSiR będzie wynosić 5 zł, 1 listopada (niedziela) 10 zł.  Płatny parking organizuje tradycyjnie Klub Sportowy „Włókniarz”, a zebrane fundusze będą w całości przeznaczone na działalność statutową klubu.

W tych dniach na teren MOSiR będzie można wjechać od ul. Grota-Roweckiego (przy pływalni) i ul. Kilińskiego (główną bramą wjazdową przy hotelu) a wyjazd ulicą Grota – Roweckiego – bramą przy hali tenisowej.

Miejski Zakład Pogrzebowy oferuje TUTAJ zamówienia kwiatów i zniczy przez telefon lub internet.

Pracownik cmentarza odwiedzi grób w zastępstwie [WYWIAD]