FAKTY

10 lat minęło…

Zakład Energetyki Cieplnej w Pabianicach obchodzi 10. urodziny. Akt notarialny wieńczący proces przekształcenia miejskiej ciepłowni w spółkę został podpisany 1 lutego 2006 roku. Z tej okazji 2 marca br. w Miejskim Ośrodku Kultury w Pabianicach odbyło się jubileuszowe spotkanie. Podczas uroczystości Złotymi Medalami za Długoletnią Służbę zostali odznaczeni:
Ryszard Bernat, Edmund Bielawski, Ryszard Denuszek, Małgorzata Grabarz, Teresa Kołodziejczyk, Wiesław Pawłowski, Andrzej Pęczkowski, Ewa Rutkowska, Karol Rydzyński, Bogumiła Wentel.

Uhonorowano także Honorowych Dawców Krwi:
Srebrny Krzyż Zasługi otrzymał Sławomir Kajlewicz, a Brązowy Przemysław Anioł.
Ponadto Piotr Jędraszek i Paweł Dobrosz zostali uhonorowani odznakami: „Zasłużony Honorowy Dawca Krwi” i „Zasłużony dla Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi”.

Podstawową działalnością ZEC jest produkcja i dystrybucja energii cieplnej do ogrzewania mieszkań i innych obiektów. Ciepło produkowane jest w dwóch źródłach o łącznej mocy 119 MW i przesyłane siecią cieplną o łącznej długości 45 km. ZEC dostarcza ciepło do niemal 2/3 mieszkańców Pabianic. Podstawowym paliwem w naszych źródłach jest węgiel, pozyskiwany wyłącznie z polskich kopalń.

Tagi: