FAKTY

12 zł na godzinę za grabienie liści. ZGM wyciąga rękę do dłużników

Można odpracować zadłużenie wykonując prace na rzecz ZGM.

Od 1 marca Zakład Gospodarki Mieszkaniowej wprowadził „Programu Realizacji Świadczeń Wzajemnych”, adresowany do zadłużonych użytkowników lokali mieszkalnych wchodzących w skład mieszkaniowego zasobu gminy Pabianice.

– W ten sposób chcemy wyciągnąć rękę do tych, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji materialnej lub życiowej – mówi dyrektor ZGM Szymon Kozera.

Wartość prac wykonywanych przez dłużnika jest ustalana na podstawie wprowadzonego cennika. I tak np. na 12 zł za godzinę wyceniono: grabienie liści, przygotowanie ich do wywózki i załadunek; drobne naprawy i prace konserwacyjne; pielęgnację zieleni (usuwanie chwastów, odrostów z drzew, koszenie trawy); likwidację dzikich wysypisk; czyszczenie chodników; sprzątanie klatek, strychów, piwnic czy sprzątanie lokali przeznaczonych do najmu. Z kolei wykonywanie pomocniczych prac biurowych to 6zl/h; rozniesienie zakopertowanej korespondencji – 50 groszy za sztukę; wywieszanie ogłoszeń administracyjnych – 1 zł/sztuka.

Udział w Programie mogą wziąć osoby:
• posiadające zadłużenie nieobjęte orzeczeniem sądowym
• posiadające zadłużenie objęte orzeczeniem sądowym (wyrokiem/nakazem zapłaty) ale bez skierowania sprawy do egzekucji komorniczej
• zamieszkujące w lokalu bez tytułu prawnego
• pozostałe osoby wobec których egzekucja komornicza jest bezskuteczna
• dłużnik ma również prawo powierzenia odpracowania zaległości osobie wskazanej

ZGM wyposaży w niezbędne materiały, narzędzia oraz kamizelkę odblaskową (osoba wykonująca pracę zabezpiecza we własnym zakresie odzież i obuwie). Jedynym warunkiem przystąpienia do programu jest bieżące regulowanie należności czynszowych. Wszelkie informacje o programie: regulamin, wnioski, załączniki, zakres rzeczowy prac oraz cennik znajdziecie TUTAJ.

Tagi: