Zabici policjanci w zakładzie karnym w Sieradzu
FAKTY

14. rocznica tragicznej śmierci policjantów

Dziś mija 14 lat od tragicznych wydarzeń w Zakładzie Karnym w Sieradzu. Od kul więziennego strażnika zginęło wówczas trzech policjantów –  aspirant Andrzej Werstak oraz młodsi aspiranci Wiktor Będkowski i Bartłomiej Kulesza.

O tragicznie poległych na służbie funkcjonariuszach pamiętało kierownictwo pabianickiej i łódzkiej policji. Komendant Powiatowy Policji w Pabianicach, młodszy inspektor Jarosław Tokarski, w imieniu policjantów i pracowników pabianickiej komendy uczcił pamięć śp. Andrzeja Werstaka. Na jego grobie złożył kwiaty, zapalił znicz i oddał hołd zmarłemu.

Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi nadinspektor Sławomir Litwin wraz z naczelnikiem Wydziału Komunikacji Społecznej komendy wojewódzkiej policji komisarzem Radosławem Włodarkiem na Starym Cmentarzu w Łodzi złożyli kwiaty i zapalili znicze na grobach śp. Wiktora Będkowskiego i Bartłomieja Kuleszy.

Na stronie internetowej pabianickiej policji czytamy: “Nasi koledzy pracowali razem z nami, wspierali nas w służbie i w życiu prywatnym. Byli młodzi, nikt nie spodziewał się, że mogłoby ich zabraknąć, że mogliby nie wrócić ze służby”.

TUTAJ reportaż napisany tuż po tragedii.

(Fot. KPP Pabianice)