OPINIE

15-latek śmiertelnie potrącony na pasach. „Walczymy o sprawiedliwość dla Kacpra”

Ból jest przeogromny. Rodzina czuje się bezsilna.

Wczoraj w programie „Sprawa dla reportera” wystąpili najbliżsi 15-letniego Kacpra Błaszczyka z Konstantynowa Łódzkiego, który w kwietniu ubiegłego roku został śmiertelnie potrącony. Do tragicznego wypadku doszło na pasach (na ul. Zachodniej w Łodzi).

W programie odtworzono nagranie z monitoringu – chłopak nie miał szans, kiedy uderzyła w niego Skoda Yeti. Jego kolega zdążył się zatrzymać widząc z lewej strony rozpędzone auto. O feralnym skrzyżowaniu z „podwójnymi” światłami (dwuetapowe przejście, gdzie sygnalizatory nie zapalają się jednocześnie) pisze się w Łodzi od dawna.

20-latce kierującej samochodem postawiono zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci.

– Nie przyznała się do winy. Cały czas uważała, że to wina chłopców: „Miałam zielone, to oni weszli!”. Z zamówionej ekspertyzy wynika, że kobieta jechała ok. 70 km/h, więc widząc chłopców z odległości kilkudziesięciu metrów zdążyłaby wyhamować – rozpacza tata, były policjant.

Najbliżsi 15-latka zarzucają, że policjanci nie wezwali na miejsce prokuratora, nie zabezpieczyli śladów, krwi do badań i skłamali pisząc w notatce, że ciało zostało przełożone przed ich przyjazdem.

– Przez niedopatrzenia my teraz musimy walczyć o prawdę i sprawiedliwość dla naszego syna – dodała mama.

W materiale poruszono także wątek karetki, która przejeżdżała obok leżącego na jezdni Kacpra chwilę po wypadku – ratownicy nie zatrzymali się. Zostało to zgłoszone w prokuraturze jako nieudzielenie pomocy, ale jak mówi siostra, do tej pory nie dostali żadnej odpowiedzi. Nie wiedzą, kto kierował karetką i czy został przesłuchany na tę okoliczność.

Dziś w mediach społecznościowych napisała: „(…) Moja rodzina nie zgadza się z wyrokiem sądu i dodatkowo staramy się nagłośnić sprawę tego skrzyżowania. Sąd “wycenił” życie Kacpra i nieudzielenie mu żadnej pomocy na rok więzienia w zawieszeniu na 4 lata i 1000 zł zapłacone z własnej kieszeni kierującej. Wyrok zapadł pomimo tego, że nadal nie ustalono na jakim świetle wchodzi Kacper podczas wypadku, ani jakie światło ma kierująca”.

Dziewczyna zaangażowała się w walkę o wyeliminowanie “podwójnych” świateł.

Program można obejrzeć TUTAJ (pierwszy materiał).


5 komentarzy do “15-latek śmiertelnie potrącony na pasach. „Walczymy o sprawiedliwość dla Kacpra”

  1. Współczuję, potworna znieczulica :(( Może gdyby była surowa kara dla kierowcy i załogi karetki byłby to przykład dla innych a tak pozostaje tylko załamać ręcę.

  2. No w kraju gdzie marszałek sejmu, domaga się zaostrzenia kar za pedofilię i po skończonym sejmowaniu, leci rządowym samolotem na Podkarpacie,,przelecieć 14-letnią” diewuszk iz Ukrainy na oku kamery ruskiego wywiadu od Putina, to czego chcecie???

      1. @Add obejrzyj sobie na Youtube PRZESŁUCHANIE WOJCIECHA JANIKA, AGENTA CBA. I wspomnij aferę Leppera z oskarżenia o gwałt. Wtedy był wrzask na cały świat, dziś cisza absolutna.

        1. CHAMERSKI czy dociera do ciebie idioto, że karmisz się bzdurami? Skąd wiesz, że ten agent nie kłamie? Były agent. Czy przez ten twój pusty łeb przeszła kiedyś iskra olśnienia czemu były?

Comments are closed.