FAKTY

20-złotówka za 2 tys. złotych!

Gratka dla kolekcjonerów.

Pan Sebastian z Pabianic w serwisie OLX wystawił do sprzedaży banknot o nominale 20 zł. To kolekcjonerski rarytas o numerze seryjnym AS0000017, co oznacza, że wydruk pochodzi z pierwszego arkusza. Jego stan jest idealny – bankowy, nieobiegowy, wyjęty z paczki Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych.

Banknot pochodzi z najnowszej emisji z przezroczystą warstwą ochronną na stronie przedniej i odwrotnej oraz podpisem aktualnego prezesa NBP. Przechowywany jest w specjalnej kapsule ochronnej Stabil 156 – Leuchtturm. Na zdjęciach widać również ujęcie spod testera autentyczności. Cena: 2000 zł, czyli stukrotnie wyższa niż wartość nominalna.

ZOBACZCIE OGŁOSZENIE

Ten sam użytkownik do sprzedaży wystawił także pięć 20-złotówek z kolejnymi numerami 11, 12, 13, 14, 15 (tutaj ogłoszenie). Numer 11 to najniższy, jaki można wyjąć z paczki świeżo wydrukowanych banknotów. Cena za komplet: 25.000 zł (najniższy numer z serii wycenił na 7 tys. i kolejne po tysiąc zł mniej, co dało sumę 25). – Jeśli znajdzie się chętny na kupno, cenę można negocjować – mówi pabianiczanin.