ROZRYWKA

233 rowerzystów walczyło o Puchar Bogumiły Matusiak

Ogólnopolska impreza przerodziła się w międzynarodową.

Dziś rowerzyści ścigali się w zawodach o Puchar Bogumiły Matusiak – Memoriał Marka Wojny. Wyścig “Pabianicki klasyk” zorganizowała sekcja kolarska PTC. Imprezę zapowiadaliśmy TUTAJ.

W zawodach wzięli udział sportowcy z całej Polski, ale nie tylko. Przybyli rowerzyści m.in. z Litwy, Łotwy, Białorusi i Czech. Wszystkich było 233 (53 kobiety i 180 mężczyzn).

Zaplanowano 6 startów w różnych kategoriach i dystansach: młodzik 50 km, młodziczka 25 km, amator i masters K+M 75 km, orlik M 125 km, junior K+M 100 km, orliczka i elita kobiet 100 km.

Najdłuższy dystans – 125 km składał się z 5 okrążeń podstawowej trasy:  ul. 15. płk Piechoty Wilków, Hermanów, Pawlikowice, Różę, Mogilno Duże, Dobroń i Chechło Pierwsze oraz Drugie.

Puchary i nagrody wręczali m.in. wicemiss Ziemi Łódzkiej 2019 Natalia Piguła oraz Mister Ziemi Łódzkiej pabianiczanin Piotr Woźniak.

TUTAJ można zapoznać się z wynikami.

TUTAJ znajdziecie stronę wydarzenia FB.

Bogumiła Matusiak (ur. 24 stycznia 1971 w Pabianicach) to najbardziej utytułowana polska kolarka szosowa. Przez większość swojej kariery amatorskiej związana z LKS Pawlikowiczanka. Od 2002 kolarz zawodowy. Od 2007 w zawodowej grupie kolarskiej “Primus”. W latach 1990-2009 jej trenerem był Marek Wojna. W swoim dorobku ma ponad 150 wygranych wyścigów w kraju i za granicą oraz 25 tytułów mistrza Polski w kategorii Elite.

Marek Wojna (ur. 1961, zm. 16 sierpnia 2009 w Wałbrzychu) – polski trener kolarstwa i działacz sportowy. Pochodził z okolic Dłutowa. Był wychowankiem sekcji kolarstwa Włókniarza Łódź. Po zakończeniu kariery zawodniczej był szkoleniowcem młodzieży w klubie LKS Pawlikowiczanka, gdzie od 1990 trenował późniejszą 25-krotną mistrzynię polski w kolarstwie szosowym Bogumiłę Matusiak, a także przyszłego mistrza polski Krzysztofa Jeżowskiego. Był trenerem i dyrektorem sportowym w zawodowej grupie kolarskiej Primus, a następnie po jej rozwiązaniu trenerem w klubie Tramwajarz Łódź.