FAKTY

63-latek przyznał się do wypicia wódki. Jednej?

Obywatelskie ujęcie pijanego kierowcy – jechał wężykiem po całej szerokości jezdni.

Wczoraj przed godziną 16.00 łodzianin przejeżdżający przez Żytowice zwrócił uwagę na tor jazdy poprzedzającego go samochodu. Opel zjeżdżał na lewy pas, potem wracał z powrotem na prawy. Świadek jechał cały czas za nim. Po kilku kilometrach „spotkali się” na parkingu przy sklepie w Piątkowisku. Kierowca z trudem wysiadł z samochodu i zataczając się wszedł do środka na zakupy. Gdy wyszedł, łodzianin zabrał mu kluczyki i zadzwonił po policję.

Mundurowi zbadali stan trzeźwości 63-letniego kierowcy. Okazało się, że ma ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. W trakcie rozmowy z policjantami przyznał się do wypicia wódki. Teraz grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy.

Pabianicka policja przypomina, że zatrzymanie obywatelskie to przywilej wynikający z treści art. 243 kodeksu postępowania karnego. Sprawcę można ująć na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa lub w pościgu podjętym bezpośrednio po jego popełnieniu. Następnie taką osobę należy niezwłocznie przekazać Policji.