ROZRYWKA

28. finał WOŚP: Przygotowania idą pełną parą. Będzie 320 wolontariuszy

Przygotujcie się na zawody, pokazy, koncerty i mnóstwo innych atrakcji.

W tej edycji WOŚP gra „dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej” – za zebrane pieniądze do polskich szpitali zostaną zakupione m.in. lampy i stoły operacyjne, diatermie, aparaty do znieczulenia, sprzęt monitorujący, urządzenia teletransmisyjne, aparaty RTG z ramieniem C, zestawy endoskopowe.

Finał tradycyjnie w drugą niedzielę stycznia (12.01.2020), a w sobotę – minifinał w C.H. ECHO. Jak informowaliśmy w październiku, nowym szefem pabianickiego sztabu został phm. Maciej Tomaszewski – komendant naszego hufca (o rezygnacji Dariusza Kamieniaka pisaliśmy TUTAJ).

Wiadomo już, że odbędzie się festyn Dzieci Dzieciom, maraton zumby, turniej NERF, joga, bieg “Policz się z cukrzycą” (po nim morsowanie), minifinały w szkołach (piątek 10 stycznia). Ruszyła już “Złłota klasa” w szkołach i przedszkolach.

– Na razie nie zdradzimy, kogo usłyszymy na koncercie finałowym. Cały czas trwają rozmowy i ustalanie harmonogramu. Na pewno o godz. 20.00 będzie “światełko do nieba” – mówi komendant hufca.

Do sztabu zgłosiło się 320 wolontariuszy. Cel jest jeden – zebrać jak najwięcej pieniędzy.

*****

W ubiegłym roku pobiliśmy rekord – na konto Fundacji WOŚP pabianiczanie przekazali w sumie aż 258.710,61 złotych (CZYTAJ TUTAJ).