FAKTY

3,5 miliona na basen i lodowisko

Nowoczesna pływalnia i sztuczne lodowisko w 2020 roku?

Ministerstwo Sportu i Turystyki przyznało 3,5 miliona zł na budowę krytej pływalni, lodowiska i boiska wielofunkcyjnego. Obiekt powstanie na terenie zburzonych w 2016 roku warsztatów przy Zespole Szkól nr 1. Starosta Krzysztof Habura zapowiedział 1,5 roku temu, że w 2018 będzie można korzystać z obiektu. Sam pomysł ma ok. 4 lat.

Dofinansowanie dla Pabianic „klepnął” dziś specjalny zespół ds. opiniowania wniosków dotyczących zadań inwestycyjnych ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. Jak doprecyzował senator Maciej Łuczak, pieniądze otrzymamy w trzech transzach: 2018 – 200 tys. zł, 2019 – 1 mln zł i w 2020 – 2,3 mln zł.

Co ciekawe starosta w październiku br. odpuścił już tę budowę i wykreślił 2,5 mln na ten cel z budżetu powiatu (CZYTAJ TUTAJ). Powiedział, że jeśli nawet będzie 3,5 miliona, to nie wie, skąd wziąć resztę. Samorządy z powiatu nie wyraziły ochoty na udział w kosztach.

Koszt inwestycji sięga 21 milionów zł.


4 komentarze do “3,5 miliona na basen i lodowisko

  1. brawo PiS ładnie pociski wypuścili, haburek i wafelek pozamiatani. Najpierw fabryka w Ksawerowie teraz basen z lodowiskiem :) To są właśnie inwestycje z jajami. Senator rządzi.

  2. Habura … zobacz sobie Franka Dolasa część 3 … może to da ci natchnienie co robić :)

  3. Gdyby nie CBA w Urzędzie Miejskim to można by było podpytać prezydenta jak “załatwić” pozostałą kasę na budowę basenu.

Comments are closed.