FAKTY

3 promile u motorowerzysty. To nie wszystko

Policjanci ruchu drogowego z  KPP Pabianice zatrzymali nietrzeźwego motorowerzystę, który złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Mężczyzna miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Tym razem grozi mu kara nawet do 5 lat więzienia.

Wieczorem 14 kwietnia na ulicy Świętokrzyskiej w Pabianicach policjanci zauważyli kierującego motorowerem, który miał problem z zachowaniem prawidłowego toru jazdy. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę do kontroli. Okazało się, że 39-latek miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu.

Ponadto, kiedy mundurowi sprawdzili dane kierującego okazało się, że miał on sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Mundurowi zatrzymali mężczyznę, a jego pojazd zabezpieczono na parkingu strzeżonym. Nie jest to pierwsza taka sytuacja, gdy ten pabianiczanin wsiadł nietrzeźwy za kierownicę. Jak się okazało, 39-latek nie pierwszy raz kierował pojazdem w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi. Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty. Tym razem odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz za złamanie sądowego zakazu. Za to przestępstwo grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

sierż.sztab. Agnieszka Jachimek: -Po raz kolejny, apelujemy do kierowców, aby nie wsiadali za kierownicę po spożyciu nawet najmniejszej ilości alkoholu. Jazda “na podwójnym gazie” zaburza zdolność do właściwego postrzegania rzeczywistości, osłabia refleks i pogarsza ostrość widzenia. To zwiększa ryzyko tragedii na drodze.

 

(Źródło: KPP Pabianice)