FAKTY

4 kolejne stypendia Andrzeja Owczarka trafiły do chorych dzieci

Niepełnosprawna Klaudia wyszła na środek z mamą. Stawiała kroki z wielkim trudem. A kiedy osiągnęła cel wędrówki, mocnym, dziecięcym głosem krzyknęła: “dziadzia!”  

Ponad 400 stypendiów dla chorych dzieci i uczniów z niezamożnych rodzin to efekt Senatorskich Balów Charytatywnych Andrzeja Owczarka. Odbywają się one od kilkunastu lat. W ubiegłym tygodniu w sali konferencyjnej Pabianickiego Centrum Medycznego wręczono 4 z nich, które były wynikiem ostatniej zabawy, jaka odbyła się w lutym w hotelu Fabryka Wełny.

Podczas uroczystości niepełnosprawna Klaudia wyszła na środek z mamą. Stawiała kroki z wielkim trudem. A  kiedy osiągnęła cel wędrówki, mocnym, dziecięcym głosem krzyknęła: „dziadzia!”.

To  było piękne, wzruszające, głębokie, bo Klaudia mówi z wielkim trudem i rzadko – zauważa Andrzej Owczarek.

Kiedy senator Andrzej Owczarek wpadł na pomysł organizowania balów dobroczynnych, celem stało się przeznaczanie pieniędzy właśnie na rzecz przewlekle chorych, niepełnosprawnych dzieci oraz uzdolnionych uczniów z niezamożnych rodzin.

 – Zastrzyk pieniędzy dla pierwszych umożliwiał pokrycie kosztów skomplikowanego leczenia, dla drugich – kontynuowanie kształcenia na uczelniach – mówi Owczarek. I dodaje: – Przez całą moją karierę wspierała mnie moja rodzina, moja ukochana żona oraz nasze pięcioro dzieci. To myśl zarówno o moich, jak i państwa dzieciach sprawia, że chcę zmieniać Polskę na lepsze. Dlatego liczę, że będę mógł ten cel realizować jako wasz reprezentant w Sejmie. 

W Pabianicach Senatorski Bal Charytatywny Andrzeja Owczarka organizowany jest od trzech lat. Dodatkowo wspierane były oddziały intensywnej opieki medycznej, rehabilitacji i urologii. Dzięki środkom z cegiełek, zaproszeń i licytacji cennych przedmiotów udało się zebrać w ciągu tych 3 lat niemal 350 tys. złotych, z czego połowa powędrowała do Pabianickiego Centrum Medycznego, reszta wspomogła dzieci (CZYTAJ TUTAJ).

Podczas wspomnianej uroczystości doktor Marek Kiljański dziękował za specjalistyczne łóżka, które trafiły na oddział po ubiegłorocznym balu. Można je regulować i ustawiać w pozycji, która umożliwia łatwą pielęgnację pacjentów. Ułatwia to pracę personelowi i podnosi komfort chorych.

O Andrzeju Owczarku

Urodził się w Pabianicach 21 czerwca 1950 roku. Jego rodzice, Stanisław i Helena, byli szanowanymi mieszkańcami tego miasta. Ojciec pełnił funkcję naczelnika urzędu pocztowego w Pabianicach, a mama zajmowała się domem. Tam ukończył I Liceum Ogólnokształcące im. Jędrzeja Śniadeckiego, kontynuował naukę na Wydziale Filozoficzno-Historycznym UŁ. Pracował m.in. jako nauczyciel. Ma pięcioro dzieci i siedmioro wnucząt.
Więcej o Andrzeju Owczarku CZYTAJ TUTAJ.

Wierzy w Polskę. W kraj możliwości pracowitych i mądrych ludzi, w politykę, która nie dzieli ze względu na poglądy, religię, pochodzenie czy kolor skóry. W Polskę równych szans dla wszystkich Polaków, gdzie nie ma polityków, którzy obsadzają członkami swojej rodziny rady nadzorcze, a pieniądze publiczne trafiają do właściwego celu, a nie prywatnych kieszeni. Więcej o poglądach Andrzeja Owczarka CZYTAJ TUTAJ.

Andrzej Owczarek w nadchodzących wyborach ubiega się o mandat posła z listy Koalicji Obywatelskiej. Nazwisko OWCZAREK znajdziecie na miejscu nr 5. Warto zagłosować na Andrzeja Owczarka.

 

 

 

 

materiał wyborczy sfinansowany przez KKW Koalicja Obywatelska (PO, .N, IPL, Zieloni)