PORADNIK

5 zalet użytkowania poduszki ortopedycznej

Zdrowy i spokojny sen to bardzo ważny aspekt naszego funkcjonowania. Warto powiedzieć, że dobrze przespana noc daje dużo energii na następny dzień i sprawia, że możemy być efektywni w naszym środowisku. Wydaje się, że duża część osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak istotnym czynnikiem jest odpowiednie podłoże do spania i większość problemów z kręgosłupem przypisują pracy, genetyce czy po prostu losowi. Taki stan rzeczy można zmienić korzystając z poduszki ortopedycznej. Jakie są jej zalety? Przyjrzeliśmy się temu bliżej i zachęcamy do zapoznania się z efektami naszego researchu.
Prawidłowe ułożenie kręgosłupa i zanik bólu

Niezależnie od wieku, każdy z nas chce być zdrowy jak najdłużej i nie ma co się temu dziwić. Brak problemów zdrowotnych, to większa radość z życia, możliwość uprawiania ukochanych sportów i normalne funkcjonowanie – wystarczą jedyne kłopoty, żeby odczuć na własnej skórze jaki jest to dyskomfort. Odpowiednia poduszka ortopedyczna to szansa na to, by nie mieć problemów z kręgosłupem. Oczywiście, trzeba pamiętać o tym, żeby być osobą aktywną, dużo ćwiczyć, jak również dbać o swoją wagę oraz zakupić dobrej jakości materac, jakie można znaleźć w Hilding.

Na pewno dobrym rozwiązaniem będzie konsultacja medyczna, która pomoże profesjonaliście ocenić stan Twojego kręgosłupa i doradzi jaki rodzaj poduszki będzie odpowiedni. Ze zdrowiem naprawdę nie ma żartów i wydawać by się mogło, że bóle kręgosłupa towarzyszą tylko osobom starszym, jednak jest to nieprawda i coraz większe grono młodych osób zaczyna odwiedzać gabinety fizjoterapeutyczne.

Poprawa zdrowia i …urody!

Na pierwszy rzut oka ktoś może uznać, że nie ma żadnej korelacji pomiędzy odpowiednim snem a urodą, jednak trzeba wyraźnie podkreślić, że takie związki jak najbardziej są widoczne. Kiepski, krótki i przerywany sen potrafi wpłynąć destrukcyjnie na skórę na twarzy, mogą pojawić się wory pod oczami, więc uroda ma swoje odniesienie w stosunku do snu.

Dla osób prowadzących napięty tryb życia polecamy poduszkę Antistress Carbon marki Hilding, która redukuje stresy i zapewnia relaksujący sen. Ponadto charakteryzuje się niezawodną przepuszczalnością powietrza więc idealnie redukuje wilgoć i nieprzyjemne zapachy.

Nowa jakość twojego snu

Każdy z nas zna uczucie niewyspania się. Następny dzień po takiej nocy obiektywnie mówiąc, nie należy do najłatwiejszych, ponieważ spada nasza efektywność czy to w pracy, czy na studiach. Czasem nie zdajemy sobie sprawy, że brak komfortowego snu jest spowodowany właśnie nieodpowiednim podłożem i poduszka ortopedyczna to rozwiązanie, które może pomóc. Poduszka Visco Green zmniejsza punkty nacisku, dzięki czemu sen staje się błogi, a pianka reaguje na temperaturę ciała i zapewnia doskonałe wsparcie głowy. Łagodzi stres i łagodnie podpiera szyję, dopasowując się do naturalnej krzywizny karku.

Możliwość skorzystania z poduszki ortopedycznego już nawet przez dzieci

Wspomnieliśmy wcześniej, że wydawać by się mogło, że problemy z kręgosłupem i mięśniami szyi dotyczą tylko osób starszych albo ciężko pracujących fizycznie. Jest to oczywista nieprawda, ponieważ coraz więcej młodych osób wskutek m.in. braku aktywności fizycznej skarży się na bóle. Dla komfortu snu warto czasem zmienić choćby jedną rzecz, która może go zwiększyć jak np. kołdra syntetyczna zapewniająca odpowiednią temperaturę podczas snu. Osobom, które śpią na boku czy na plecach, polecamy poduszkę ortopedyczną marki Hilding Visco Standard dopasowującą się do ułożenia ciała. Dodatkowo, delikatny, impregnowany i pralny pokrowiec hamuje rozwój pleśni i grzybów.

Ulga w cierpieniu dla osób starszych

Jedną z grup, której częściej towarzyszą schorzenia kręgosłupa są seniorzy. Nie ma sensu wydawać ogromnych pieniędzy na niesprawdzone produkty mogące przyprawić o ból głowy, a przede wszystkim sprawi to, że poczujesz się oszukany. Poduszka Visco Prime posiada profilowany podgłówek z termoelastycznej pianki. Ponadto posiada ergonomiczny kształt i masujące wypustki, dzięki czemu kolejny dzień zaczniesz z pełnym wigorem. Najważniejszą zaletą jest jednak właściwe podparcie głowy i kręgów szyjnych, dzięki czemu użytkownik zyskuje najwyższy komfort snu.

 

(tekst partnera)