FAKTY

70-latek na podwójnym gazie. Zatrzymała go policjantka po służbie

Nietrzeźwy spowodował kolizję i uciekł.

W minioną sobotę (15 grudnia) około godz. 23.40 policjantka w czasie wolnym od służby na przyblokowym parkingu przy ulicy Bugaj zauważyła nietypowo zachowującego się kierującego. Mężczyzna w Toyocie Rav 4 cofając uderzył w bok zaparkowanego Audi A3. Po spowodowaniu kolizji – zamiast zatrzymać się i zweryfikować uszkodzenia – kontynuował jazdę. Policjantka ruszyła za oddalającym się w stronę „Grota” Roweckiego pojazdem. Tam kierujący znalazł wolne miejsce i zaparkował.

Kiedy wyszedł z pojazdu i zaczął oglądać powstałe uszkodzenia, podeszła do niego funkcjonariuszka i okazała legitymację służbową. 70-latek nie krył zdziwienia interwencją, jednocześnie przyznał się do spowodowania kolizji i spożywania w tym dniu alkoholu.

Na miejsce zostali wezwani mundurowi, którzy sprawdzili stan trzeźwości starszego pana. Okazało się, że w organizmie miał ponad 1,4 promila alkoholu. Teraz grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności i utrata prawa jazdy. Będzie musiał również pokryć szkodę powstałą w wyniku kolizji.