ROZRYWKA

A może tak w podróż wielkanocną?

Hotele, ośrodki wypoczynkowe, domy wakacyjne zapraszają na święta. Są tacy, którzy Wielkanoc traktują jak urlop.

Osoby, które nie lubią bądź nie mogą rzucić się w wir świątecznego sprzątania czy gotowania, mają do wyboru spędzenie kilku dni w wybranym miejscu w Polsce: od Bałtyku po Tatry. Oferty wielkanocne (można sprawdzić tutaj) przygotowały przede wszystkim znane kurorty, ale święta można też spędzić w… warszawskim Hiltonie.

Hotelowi goście mogą skorzystać m.in. z  siłowni, sauny, solarium, basenu. Do dyspozycji mają kije nordic walking czy rowery, zaś łaknące odświeżenia panie po zjedzeniu wielkanocnego śniadania mogą udać się do SPA.

Hotel w Łebie w cenie pakietu wielkanocnego oferuje m.in. wycieczkę do fokarium SeaPark w Sarbsku. W Polanicy Zdrój organizują wieczór taneczny, a w lany poniedziałek  wodną wojnę przed hotelem. Z kolei hotelarze z Lądka Zdroju  kuszą szukaniem wielkanocnego zajączka oraz przejażdżką bryczką, a w Lidzbarku proponują butelkę wina na powitanie oraz wielkanocną jogę z jajem.

Jeśli ktoś wybierze się do Wałbrzycha, w jednym z tamtejszych hoteli może liczyć na wspólne szykowanie koszyczków wielkanocnych, święcenie pokarmów w kaplicy zamkowej Zamku Książ, biesiadę z grzańcem w Starej Kuźni przy muzyce i niesamowitych opowieściach legendarnego poszukiwacza „Złotego Pociągu”. Realni poszukiwacze będą mogli wykazać się talentem przy tropieniu pisanek w Karpaczu.

Gospodarz ośrodka wypoczynkowego w Murzasichlu zachęca: „Godzina 9.00 – śniadanie wielkanocne. Wszyscy goście spotykają się o jednej godzinie, wspólnie siadają do stołu, gdzie będą spożywać uroczyste śniadanie. Po krótkiej modlitwie i złożeniu sobie życzeń każdy z gości otrzyma prezent od gospodarzy. W programie pobytu m.in. posiady przy muzyce góralskiej”.

W Rozewiu postawili na specjalne atrakcje dla dzieci. Będzie tu m.in. kącik zabaw, zajączkowy upominek dla najmłodszych, malowanie pisanek (konkurs na najładniejszą), a dla całych rodzin podchody w poszukiwaniu zagubionego ogonka.

Ci, którym mniej zależy na świątecznym nastroju, wybiorą tygodniowe wakacje zamiast Wielkanocy. Spędzą je np. na piaszczystej plaży w Tajlandii czy na Wyspach Zielonego Przylądka. Taki wypad kosztuje 3.500 zł. Najtańszy jest Cypr – nieco ponad 1.400 zł.

Na fly.pl czytamy: „Spędź Święta Wielkanocne z rodziną inaczej niż zawsze! (…) Posmakuj lokalnych, wielkanocnych potraw, poznaj świąteczne zwyczaje i rozkoszuj się wypoczynkiem. Wielkanocny czas to idealna okazja, aby rodzinnie, w ciepłym klimacie i wiosennej atmosferze wyjechać na upragniony urlop”.