KOMUNIKACJA

A może taki autobus?

Jeżeli autobus ma być pabianicki to niebiesko-żółty.

Pabianiczanie mają do 21 lutego (do godz. 19) wybrać projekt malowania 18 nowych hybrydowych autobusów, dofinansowanych ze środków UE. Do wyboru przedstawiono 5 propozycji, które przygotowała firma Solaris Bus & Coach (dostawca pojazdów). Zgodnie z założeniami barwy niebiesko-żółte mają odpowiadać barwom miejskim (zieleń na niektórych nawiązuje do ekologii).

Problem w tym, że na projektach nie sposób dostrzec barw niebiesko-żółtych, a granatowo-żółte, które kojarzą się raczej z barwami MZK czy unii Europejskiej. Mieszkańcy narzekają też, że w dostępnych w Internecie sondach nie ma opcji „żaden”.

Naszym zdaniem kolory autobusów w rzeczywistości, a nie tylko na papierze, winny nawiązywać do barw na fladze i herbie miasta. Łódzkie autobusy są wszak żółto-czerwone, a nie żółto-bordowe. Warto podkreślić naprawdę lokalny charakter.

Nie oszukujmy się – granat jednak zdecydowanie różni się od niebieskiego. Nasz współpracownik Michał Kłosowski zmienił kolor granatowy na niebieski. Jak Wam się podoba? (zdjęcie obok)

Głosować można do środy 21 lutego do godz. 19.00 w Biurze Obsługi Klienta MZK przy ul. Narutowicza 9 lub elektronicznie TUTAJ.


Jeden komentarz do “A może taki autobus?

Comments are closed.