FAKTY

„Aby godnie upamiętnić Poległych”

Delegacja PiS i Klubu Gazety Polskiej pojechała do stolicy na centralne obchody 8. rocznicy katastrofy smoleńskiej.

To jednocześnie ostatnia „miesięcznica” z marszem: „96 Ofiar Tragedii Smoleńskiej i 96 marszów w obronie prawdy, godności i pamięci. To nie jest zbieżność przypadkowa. W tych dopełniających się liczbach zawarta jest wielka moc symboliczna” – czytamy na stronie PiS.

Od rana trwają uroczystości na placu marsz. Józefa Piłsudskiego – zaczęło się od mszy i apelu pamięci. Z Pabianic ok. godz. 11 wyjechał pełen autokar członków i sympatyków PiS oraz KGP (senator Maciej Łuczak i radny Sejmiku Wojewódzkiego Krzysztof Ciebiada są w Warszawie od początku obchodów).

O godz. 15 zostanie odmówiona koronka do Miłosierdzia Bożego, a na 15.30 zaplanowano odsłonięcie Pomnika Ofiar Tragedii Smoleńskiej 2010 roku. Z kolei pół godziny później nastąpi odsłonięcie kamienia, w miejscu w którym powstanie pomnik upamiętniający prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Uroczystości trwają do samego wieczora – będą jeszcze wystąpienia prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, wystąpienie prezydenta Andrzeja Dudy, koncert i kolejna msza.

„To dzięki Wam cel tych marszów – godne upamiętnienie Poległych – został osiągnięty” – napisano w planie obchodów.

Tagi:

13 komentarzy do “„Aby godnie upamiętnić Poległych”

  1. Dyskusja toczy się na Facebooku, ale ty jesteś bezimiennym trollem, ktory nie poda sie z imienia i nazwiska. Wniosek? Jesteś nikim, skoro nie masz imienia i nazwiska.

   1. jestem wyborcą, który poprze lokalną partie. Wszyscy przeciw Pisowi, i może dwa mandaty zdobedziecie, hahaha.
    Mackiewicz w pierwszej turze wygra, hahaha, anonimowi zwykli wyborcy wybiorą mądrze

    1. Jesteś kmiotem :) I nawet twój pierwszy komentarz świadczy tylko o chęci prowokacji, bo nic ciekawego nie masz do powiedzenia!

 1. Pisie miernoty potrafią tylko po prostacku wyrażać swoje złote myśli. Stąd ich usteczka są pełne mord i kmiotów.
  PS. Tomson to imię, czy nazwisko? Tak tylko pytam bezimiennego trolla. :)

  1. prniceofblowjob przez twój napuchnięty ryj musiał przejść cała ruska armia i to dwa razy, jak wchodzili i jak wychodzili. I jeszcze ci mazakiem po czole pisali.

   1. @zapłata; żałosny prostaku. Ale żeś się popisał. Jak typowy pisi bolszewik. Pusty łeb, to i prymitywny przekaz…

 2. Dlaczego dyskusje “normalnych, zwykłych mieszkańców Pabianic” mogą się toczyć na Facebooku – oficjalnie z twarzą i imieniem i nazwiskiem, a na www tylko widać przepychanki polityczne? To jest naprawdę żałosne że uważacie się za wybrańców, elitę, kogoś specjalnego na piedestale, a poziom Was wszystkich to bagno. I jeszcze kilogram mułu pod. Powtarzam – żałosne… i przykre jednocześnie. Nabijanie wzajemnych wrzutów nic nie wnosi, a vox populis widać gdzie indziej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *