FAKTY

Adam Marczak w zarządzie PCM. Jakie jeszcze zmiany w spółce?

Nie po raz pierwszy połowa roku to czas roszad na stanowiskach w Pabianickim Centrum Medycznym.

Kiedy trzy lata temu prezes PCM Agnieszka Owczarek nagle zrezygnowała ze stanowiska, zastąpił ją Janusz Kazimierczak. Teraz ten 69 – letni łodzianin rozchorował się i najprawdopodobniej jako głównodowodzącego szpitalem już go nie zobaczymy. Funkcję prezesa spółki  de facto pełni wiceprezes Witold Olszewski i to on najpewniej wkrótce będzie numerem 1. Wobec faktycznej utraty osoby z zarządu na jego członka w lipcu powołano Adama Marczaka, do niedawna dyrektora ds. techniczno- administracyjnych.

Marczak to dobrze rozpoznawalna w Pabianicach postać. Teolog z wykształcenia sprawnie pnie się po szczeblach zawodowej kariery. Nie bez powodu nazywany jest człowiekiem z lokalnego układu.

Pabianiczanie pamiętają go jako sekretarza miasta. Potem odnalazł się w firmie A&A Arkadiusza Majsterka. Był tam m.in. prezesem fundacji „Arkadia Sztuka i Golf”. Następnie zaczął rozwijać skrzydła w PCM. Początkowo na stanowisku kierownika działu marketingu.

Niedawno ukończył studia podyplomowe MBA z zarządzania w ochronie zdrowia. Jako świeżo upieczony członek zarządu PCM zajmuje się zarządzaniem mieniem szpitala, nadzorowaniem inwestycji, remontów, sprawowaniem  nadzoru nad przestrzeganiem zasad racjonalnej gospodarki. W jego kompetencjach są także sprawy logistyczne (m.in. transporty, magazyny), zamówienia publiczne czy projekty dofinansowywane ze środków UE, plus sprawy z zakresu ochrony przeciwpożarowej i BHP.

– Większość zadań pokrywa się z tymi, które wykonywałem jako dyrektor. Pracuję zresztą za te same pieniądze – mówi. Jakie konkretnie? Tego nie zdradza. – Kwota pojawi się w oświadczeniu majątkowym – dodaje.

Stanowisko dyrektora ds. techniczno- administracyjnych zostało zlikwidowane.

Niejako w cieniu awansu Marczaka dyrektorem ds. medycznych został internista z PCM Konrad Michalski, syn kierownika jednego z oddziałów wewnętrznych. Sprawujący do niedawna także tę funkcję doktor Lechosław Dorożała skupił się obecnie na kierowaniu Szpitalnym Oddziałem Ratunkowym.

Tagi: ,