FAKTY

Adamed nieodpłatnie dostarczy swój lek do prawie stu szpitali

Produkowany w Pabianicach medykament szybciej trafi do pacjentów z COVID-19.

Adamed zobowiązał się nieodpłatnie do zorganizowania transportu i dostarczenia leku z Agencji Rezerw Materiałowych do 90 szpitali i oddziałów zakaźnych w całej Polsce, wskazanych w dyspozycji Ministra Zdrowia – wynika z ostatniego komunikatu firmy.

Lek jest przekazywany na rzecz szpitali celem wykorzystania dla pacjentów hospitalizowanych
i pacjentów w izolacji domowej zakażonych wirusem SARS-CoV-2.

Jednocześnie Adamed uruchomił dodatkową produkcję leku (obecnie praca odbywa się w trybie 3-zmianowym), aby sprostać bieżącym potrzebom epidemiologicznym w kraju, a także zapewnić dostępność dla pacjentów, którzy przyjmują ten lek w innych wskazaniach. Kolejne partie leku powinny trafić na rynek polski do końca marca br.

Produkt leczniczy Arechin jest wytwarzany od wielu przez firmę Adamed, która jest jedynym jego producentem w kraju. Jest to lek wydawany na receptę. Obecnie uzyskał nowe wskazanie terapeutyczne jako leczenie wspomagające w zakażeniach koronawirusami m.in. SARS-CoV2. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Właścicielami Adamedu są lekarze: Małgorzata i Maciej Adamkiewiczowie. Dwa zakłady produkcyjne – w Ksawerowie i Pabianicach – tworzą Centrum Produkcyjno-Logistyczne Adamed.

[AKTUALIZACJA]

Słynny lek z Pabianic nie może już być stosowany w leczeniu COVID-19