FAKTY

Adaś walczy ze złośliwym nowotworem. Ruszyła zbiórka pieniędzy

„Każdą igłę wbijaną w jego maleńkie ciało odczuwam tak, jakby mi ją ktoś wbijał w serce”.

Wczoraj po południu ruszyła zbiórka pieniędzy na leczenie 3-letniego Adasia Maślanki (został podopiecznym Fundacji Mam Serce). Pabianiczanie za naszym pośrednictwem poznali już historię walczącego z nowotworem chłopca. To przedszkolak z „jedenastki”, z grupy Ptysiów (z kolei przedwczoraj pisaliśmy o kolejnej zbiórce krwi dedykowanej maluchowi – zgłosiły się dziesiątki mieszkańców).

„To był zwykły kaszel, który leczy się syropem i z którym musi się zmierzyć każdy początkujący przedszkolak – tak myślałam i tak też sugerował nam lekarz. Jednak kaszel nie ustępował, a wręcz narastał, a ja „podskórnie” czułam, że to nie jest tylko zapalenie krtani” – opisuje mama.

Po serii badań i prześwietleń okazało się, że Adaś cierpi na neuroblastomę – złośliwy i bardzo niebezpieczny nowotwór wieku dziecięcego. Spory guz umiejscowił się w klatce piersiowej i szyi. Jest rozległy, zajmuje większą część klatki, w przednio-bocznej części szyi tworzy masę o wymiarach 25x20x36 mm. Lekarze natychmiast podjęli decyzję o chemioterapii. Podali już Adasiowi trzy dawki i czekają na obkurczenie guza, aby go wyciąć.

Kolejnym krokiem będzie przeszczep komórek macierzystych, a następnie immunoterapia przeciwciałami anty-GD 2 (nierefundowana przez NFZ). Niestety cena jest ogromna – koszt 1 ampułki to 10.450 euro, a chłopczyk potrzebuje ich aż 18. Łącznie daje to kwotę 182.610 euro (ok. 785.000 zł).

TUTAJ ZNAJDZIECIE STRONĘ ZBIÓRKI

„Codziennie modlę się, aby nie obudzić się z informacją, że są przerzuty! Ja już nie wiem, co to spokojny sen, co to dzień bez strachu o własne dziecko. Każdą igłę wbijaną w jego maleńkie ciało odczuwam tak, jakby mi ją ktoś wbijał w serce” – pisze mama Katarzyna.

***

Adasiowi można także pomóc przekazując 1% (cel szczegółowy: Adam Maślanka, KRS: 0000362564) lub wpłacając pieniądze na konto. Dane do przelewu:

Fundacja Mam Serce
ul. Szturmowa 9 lok. 4
02-678 Warszawa
nazwa banku: Millennium Bank
numer konta: 26 1160 2202 0000 0001 6899 7325
tytuł przelewu: Adaś Maślanka