FAKTY

Adrian Majsterek: „W Tkalni powstanie pierwsze w mieście kino”

Dlaczego inwestor tzw. nowego centrum Pabianic wprowadza w błąd internautów?

Dziś otwarto Centrum Handlowo-Rozrywkowe Tkalnia. Inwestor od wkopania kamienia węgielnego nie krył dumy z przedsięwzięcia. Ale z zadzieraniem nosa zdecydowanie przesadził.

W wywiadzie dla branżowego portalu retailnet.pl Adrian Majsterek oznajmił: „Przede wszystkim w Tkalni powstanie pierwsze w mieście kino” (screen obok).

Pabianiczanie tej bajki z portalu handlowego nie kupią, ale wiadomość poszła w świat.

Rodzina Majsterków z Łodzi funkcjonuje w Pabianicach od lat, dlatego brak znajomości miasta może dziwić. Tkalnia łączy bowiem park Słowackiego z bulwarami i od dawna funkcjonującym polem golfowym A&A Arkadia. Należy ono do Majsterków. Tu odbywają się coroczne turnieje o brylant A&A.

Majsterkowie zdołali zarazić miłością do golfa prezydenta Pabianic. Grzegorz Mackiewicz w wywiadzie dla „Dziennika Łódzkiego” powiedział: „Wszystkim wydaje się, że golf to elitarny sport, natomiast przede wszystkim to sport niezwykle rozwojowy, który kształtuje koncentracje, spokój, wyciszenie wewnętrzne. Mamy w centrum miasta pole golfowe i nie można przejść nad tym obojętnie. Wszystkich zachęcam do uprawiania golfa”.

My zachęcamy prezydenta Grzegorza Mackiewicza, aby podczas gry w golfa, kiedy osiągnie już wystarczający poziom koncentracji i wewnętrznego wyciszenia, wytłumaczył Adrianowi Majsterkowi, że mamy w mieście bardzo aktywne kino Tomi (dawniej „Robotnik”). Od 30 lat kieruje nim Tomasz Chmielewski, który to prowadzi także edukację filmową, organizuje festiwale. W Tomi odbywają się również lokalne wydarzenia kulturalne, sezonowe eventy i gale. Z  tym kinem wychowały się kolejne pokolenia mieszkańców

O planach rozwoju “Tomi” napisaliśmy niedawno TUTAJ.

Przypominamy, że kino w Pabianicach ma bardzo bogatą historię. Kilka sal kinowych funkcjonowało przed wojną.

Historię kina „Mazur” (dawniej „Luna”) przedstawiliśmy TUTAJ.

Kilka dni temu napisaliśmy o kontrowersyjnym zaangażowaniu najwyższych lokalnych urzędników w promowanie biznesu Majsterków. Ekspert z Uniwersytetu Łódzkiego ocenił ich zachowanie jako niedopuszczalne – CZYTAJ TUTAJ.

Mamy nadzieję, że władze samorządowe spowodują, aby Adrian Majsterek przeprosił za publiczne opowiadanie nieprawdy o Pabianicach, a fragment wywiadu z fałszywą informacją zniknie z sieci.


5 komentarzy do “Adrian Majsterek: „W Tkalni powstanie pierwsze w mieście kino”

  1. Ciekawe czy na czas otwarcia tkalni inwestor posiadał decyzję na użytkowanie z PINB

  2. Cieszę się że powstanie taki Helios może tam nie będzie chodziła hołota.
    Sorry ale w Tomi zachowania ludzi doprowadzały mnie do gorączki, ciągle otwieranie drzwi, gadanie w trakcie seansu, bieganie po sali, raz byłem świadkiem jak gościu wyszedł do toalety a wracając stanik w otwartych drzwiach wpuszczając światło i przeszkadzając w oglądaniu filmu.
    Oczywiście pan był napruty to zasługa pewnie piwa które tam sprzedają.
    Mam nadzieję że w Heliosie będą takich cymbałów wyrzucać a Tomi jak nie da rady to trudno, kino to strefa kultury a nie popijania i wstęp dla hołoty.

Comments are closed.