FAKTY

Agenci CBA weszli do ratusza. Prezydent na urlopie

19 lipca CBA rozpoczęło kontrolę procedur przetargowych. Tego samego dnia Grzegorz Mackiewicz poszedł na urlop.

Pod lupą funkcjonariuszy znalazły się działania dotyczące termomodernizacji budynków użyteczności publicznej. Termomodernizacja 11 obiektów (szkół, przedszkoli, gimnazjum i żłobka) to sztandarowy projekt Grzegorza Mackiewicza.

Decyzja o przeprowadzeniu kontroli została podjęta po szczegółowej analizie dokumentów (pisaliśmy o tym w połowie listopada 2017): – Od jej wyników zależeć będą kolejne kroki, np. kontrola czy wszczęcie śledztwa. Może się też okazać, że wszystko jest w porządku – tłumaczył w rozmowie z pabianice.tv Piotr Kaczorek z wydziału komunikacji społecznej CBA (CZYTAJ TUTAJ).

Podjęcie kolejnego kroku oznacza, że być może doszło do patologii. Prezydent dokładnie w dniu wejścia CBA do urzędu rozpoczął urlop. Do pracy wróci 2 sierpnia.

Prezydent zdążył jeszcze złożyć 19 lipca wyjaśnienia i pojechał na zaplanowany urlop – informuje rzeczniczka ratusza Aneta Klimek.

Jak ustaliliśmy, kontrola dotyczy procedur podejmowania i realizacji decyzji w przedmiocie wybranych zagadnień dotyczących przygotowania i wykonywania termomodernizacji przez Miasto Pabianice.

Kontrola ma zakończyć się 19 października.

Co to za projekt?

Projekt „Poprawa efektywności wykorzystania energii w budynkach użyteczności publicznej Gminy Miejskiej Pabianice” współfinansowany jest przez Unię Europejską.

Miejskie przedsięwzięcie, w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego z firmą Siemens, kosztuje ponad 46 mln zł – 10,5 mln zł to dofinansowanie unijne, a resztę spłacimy w ratach w ciągu 15 lat. Umowa z Siemensem została uroczyście podpisana w maju ub. roku, czym konsorcjum pochwaliło się swojej stronie internetowej.

Niedawno napisaliśmy o poślizgu w pracach. W maju roboty zakończyć się miały w 5 na 11 placówek. Wykonawca nie zdąży do początku roku szkolnego. Przekroczenie terminów może skutkować naliczeniem przez ratusz nawet milionowej kary – CZYTAJ TUTAJ.


7 komentarzy do “Agenci CBA weszli do ratusza. Prezydent na urlopie

  1. Czy przy okazji nie można kontrolerów zaprosić na MOSiR ? Wprawdzie Klimek sporo tam swego czasu “posprzątał”, ale dla bystrego funkcjonariusza to tam jest roboty…

  2. Może tak zbadać ten ostatni remont boiska?
    Może rozbiórkę hali OBT?

  3. Ten sztandar prezydenta jest pokazem jak można prace wycenione na 17 mln zrealizować za 46 mln. Jeśli urlop sfinansował Simens to powrót może długo potrwać. Udanego wypoczynku (długiego).

  4. Jeżeli chodzi o boiska to zajrzyjcie na PTC. Budżet obywatelski z tamtego roku. Ogrodzone boisko nie do użytku, stoi i zarasta. Grube pieniądze mieszkańców wyrzucone w błoto. Odbiór musiał robić ślepy z dużą kieszenią. Sprawdźcie to sami.

  5. POszołomom i ich poplecznikom trzeba patrzeć na ręce. I to bardzo uważnie.

Comments are closed.