FAKTY

“Agrafka” pierwsza w województwie. Dziś okaże się, jak poszło wolontariuszom na szczeblu ogólnopolskim

Pabianicka Grupa Wolontarystyczna “Agrafka” zajęła I miejsce na poziomie regionalnym, co oznacza, że nasi wolontariusze przeszli do etapu ogólnopolskiego.

Dziś (4 czerwca o godz. 18.55) na TVP Kultura transmisja ogólnopolskiej Gali Wolontariatu, podczas której zostanie rozstrzygnięty konkursu Wolontariusz Korpusu Solidarności na poziomie ogólnopolskim

Organizatorem Konkursu jest Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego. Konkurs organizowany jest we współpracy z Regionalnymi Partnerami Programu Korpus Solidarności działającymi na terenie kraju. Oceniając wolontariuszy/grupy brano pod uwagę: zaangażowanie, oddziaływanie, innowacyjność/kreatywność, charakterystykę wolontariusza/grupy.

Jak poszło wolontariuszom z Pabianic?

Niestety, do momentu transmisji nie możemy zdradzić szczegółów. Nie powiedziałyśmy też nikomu z Agrafek – zaplanowałyśmy wspólnie grupowe oglądanie, aby przeżyć to razem. Jedyne czym możemy się podzielić to wielka radość i wdzięczność, że znaleźliśmy się jako grupa wśród 4 finalistów z całej Polski – to niesamowite wyróżnienie pabianickiego wolontariatu – mówi Agnieszka Jaksa, koordynatorka GW “Agrafka”. I dodaje: – Zachęcamy mieszkańców naszego miasta oraz naszych partnerów i przyjaciół, aby razem z nami obejrzeli tą wyjątkową uroczystość. Trzymajcie kciuki za pabianicki wolontariat.

[AKTUALIZACJA]:

“Agrafka” pierwsza w Polsce!