FAKTY

Akcja “Pirat”. Zatrzymane prawa jazdy, mandaty, wnioski do sądu

Mundurowi reagowali głównie na przekroczenia prędkości, szczególnie w terenie zabudowanym.

Wczoraj, 21 stycznia, policjanci ruchu drogowego pabianickiej komendy, wspierani przez mundurowych z grupy “SPEED” WRD Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, prowadzili wspólne działania na rzecz bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego na terenie miasta i powiatu pabianickiego.

Podczas działań „PIRAT” w godzinach 6.00 – 22.00 mundurowi wylegitymowali 32 osoby i skontrolowali 26 pojazdów. Wyniki pracy policjantów pokazują, że 15 kierowców przekroczyło dozwoloną prędkość, 2 osoby prowadziły bez pasów bezpieczeństwa. Funkcjonariusze ujawnili 2 nietrzeźwych kierowców a także 1 kierującego po użyciu alkoholu (zostały zatrzymane prawa jazdy).

Wobec 4 osób, które nieprawidłowo się zatrzymały, 1 bez uprawnień do kierowania i w przypadku 1 nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu policjanci zastosowali środki represyjne.

Łącznie policjanci wystawili 18 mandatów karnych, w 3 przypadkach zastosowali pouczenie i skierowali do sądu 3 wnioski o ukaranie.

Pabianicka policja:

“Apelujemy do kierowców o rozwagę na drodze. Nadmierna prędkość to nadal jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych. W dużej mierze bezpieczeństwo w ruchu drogowym zależy od nas samych. Przypominamy, że przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym skutkuje zatrzymaniem prawa jazdy, a bezpieczna prędkość nie wynika jedynie z ograniczeń prędkości, lecz przede wszystkim z dostosowania do własnych umiejętności i warunków panujących na drodze”.