FAKTY

Akcja policji: rowerzyści jako pierwsi zauważyli zaginionych chłopców

  • Policja prowadziła wczoraj akcję poszukiwawczą. Dzieci oddaliły się od opiekunki.
  • Zadysponowano psa służbowego i operatora drona.
  • Chłopców szukali też mieszkańcy oraz młodzież na rowerach.

21 lipca 2020 roku około godziny 13.30 dyżurny pabianickiej komendy otrzymał zgłoszenie o oddaleniu się dwóch małych chłopców w wieku 4 i 5 lat. Chłopcy byli pod opieką mamy jednego z nich. Podczas spaceru w parku w Baryczy w gminie Dobroń, nagle dzieci oddaliły się od opiekunki. Chłopcy nie reagowali na wołanie kobiety. O sytuacji zostali powiadomieni stróże prawa. W stan alarmowy postawieni zostali wszyscy policjanci, zadysponowano psa służbowego, udział w poszukiwaniach operatora drona, by także z powietrza szukać dzieci. Sprawa była o tyle skomplikowana, że w miejscu zaginięcia dzieci jest zbiornik wodny i las.

W działania zaangażowali się także okoliczni mieszkańcy, w tym grupa młodzieży na rowerach. To oni jako pierwsi zauważyli idących duktem leśnym małych wystraszonych chłopców. Natychmiast powiadomili policjantów, którzy zaopiekowali się dziećmi, a następnie całe i zdrowe przekazali pod opiekę rodziców.

Rozpoczęły się wakacje. Policjanci apelują do rodziców i opiekunów o wzmożoną czujność podczas opieki nad dziećmi. Wystarczy chwila nieuwagi i może dojść do zaginięcia dziecka. Warto również porozmawiać ze swoimi dziećmi na temat tego jak mają się zachować w takiej sytuacji.