FAKTY

Amazon szuka pracowników. Miele zatrudniło już kilkadziesiąt osób, produkcja ruszy jesienią

W Pawlikowicach i Ksawerowie “osiedlili się” światowi giganci. Stworzą 2500 miejsc pracy.

W ubiegłym tygodniu Amazon ogłosił, że stworzy ponad 1000 miejsc pracy w nowym centrum logistyki e-commerce w Pawlikowicach pod Pabianicami. To tutaj, w sąsiedztwie ronda i wjeździe na S8, deweloper Panattoni Europe buduje dla nich potężne hale. Na 45.000 m² pracownicy wspierani przez najnowocześniejsze technologie będą kompletować i wysyłać produkty do klientów firmy.

Będzie to szóste centrum Amazona w Polsce. Przy wyborze lokalizacji wzięliśmy pod uwagę bardzo dobre położenie regionu i bliskość węzłów komunikacyjnych – mówi Marta Rzetelska, rzecznik prasowy Amazon w Polsce.

Jak dodaje, rozpoczęto już proces rekrutacji – firma poszukuje menadżerów operacyjnych, a także inżynierów, specjalistów HR, czy IT (informacje na stronie myamazonjob.com/lodz). Wszyscy pracownicy mają otrzymać konkurencyjne wynagrodzenie i atrakcyjny pakiet świadczeń dodatkowych, w tym m.in. prywatną opiekę medyczną, ubezpieczenie na życie, kursy zawodowe.

Produkcja ruszy jesienią

Kamień węgielny pod Miele w Ksawerowie wmurowano w lipcu ubiegłego roku (czytaj TUTAJ i TUTAJ), a część budowlana hali produkcyjnej była gotowa już lutym. Obecnie budowa jest już na ukończeniu i trwają procedury odbiorowe. Kompletne wyposażenie w urządzenia produkcyjne potrwa, ze względu na ich zaawansowanie technologiczne, jeszcze kilka miesięcy, ale Miele już zatrudnia:

– Łącznie z tymi, którzy rozpoczynają u nas pracę w kwietniu, zatrudniamy 36 pracowników, którzy w pierwszej kolejności są oddelegowywani na szkolenie do niemieckiego zakładu grupy Miele. Są to przede wszystkim pracownicy średniego szczebla – będą oni współodpowiadać za utworzenie poszczególnych działów oraz za dobór personelu – mówi prezes spółki Miele Technika. I dodaje:

– Rozpoczęcie produkcji na pierwszej zmianie planujemy jesienią tego roku. Wejście na rynek pralki Miele z Ksawerowa, która będzie nowym produktem w ofercie firmy, planowane jest na pierwszy kwartał 2020. Potem kolejno będziemy wprowadzać drugą i trzecią zmianę.

Budowa fabryki pralek na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Ksawerowie została “przyklepana” w listopadzie 2017 roku. Obiekt Miele, niemieckiego producenta AGD z segmentu premium, mieści się przy ulicy… Miele. Za wyborem Ksawerowa jako lokalizacji przemawiała dobra infrastruktura, na przykład autostrada A2 Berlin-Warszawa. Tajemnica sukcesu tkwi także w perspektywicznej polityce. Ksawerów już dwa lata wcześniej wybudował drogę o podwyższonej jakości, która przecina tereny strefy.

Tagi:

4 komentarze do “Amazon szuka pracowników. Miele zatrudniło już kilkadziesiąt osób, produkcja ruszy jesienią

  1. Witaj Tom…
    Amazon jest prężnie rozwijającą się firmą , gdzie zatrudnienie znalazło wiele ciekawych osób .Ci , którzy tu pracują sezonowo bardzo chętnie wracają na kolejny sezon bo wiedzą , że pracodawca bardzo dba o swojego pracownika . Sama jestem dobrym przykładem – przyszłam do pracy na chwilę , a pracuję 3 lata . Zapraszam , dołącz do naszego zespołu , a sam się przekonasz jak jest naprawdę . Możesz również wpaść na wycieczkę po Amazon ;https (…)

    1. witaj Sylwia….
      Twoja wypowiedź świadczy tylko o tym, że mało wiesz, mało widziałaś , a wynika to z faktu, że pewnie nigdy wcześniej nie pracowałaś i amazon jawi ci się jako superhiperekstraopiekuńcza firma

Comments are closed.