FAKTY

Andrzej Furman obsztorcował prezydenta za potworny bałagan

Przedsiębiorca jest przerażony otoczeniem naszego szpitala i pogania Grzegorza Mackiewicza do roboty.

Dziś odbyło się oficjalne otwarcie nowej siedziby Warsztatów Terapii Zajęciowej – mieści się ona na przyszpitalnym terenie, niedaleko prosektorium. Na uroczystości pojawili się samorządowcy, radni, dyrektorzy, przedstawiciele niemal wszystkich instytucji oraz przedsiębiorcy-sponsorzy, w tym założyciel Aflofarmu Andrzej Furman. Kiedy krezus odbierał podziękowania od WTZ, przejął mikrofon i powiedział:

– Bardzo długo tu dziś jechałem i nie mogłem trafić. Byłem przerażony tym, jak wygląda otoczenie. Po raz kolejny jestem zbudowany widząc, jak ci ludzie [podopieczni WTZ – przyp. red.] żyją i wykorzystują swoje możliwości. My wszyscy również mamy możliwości, aby zmieniać nasze miasto. I powiem szczerze panie prezydencie, że jest kawał roboty do wykonania – mówiąc to zwrócił się w kierunku Mackiewicza.

Biznesmen uzmysłowił prezydentowi, że chcieć to móc: – W tym mieście nie ma prawa być ludzi bezrobotnych, bo ta robota jest dookoła. Żeby zmienić nasze miasto nie zawsze potrzebne są pieniądze, tylko trochę chęci – miotła, grabie, łopaty i worki, do których powrzucamy te śmieci. Byłem przerażony, jak objeżdżałem teren naszego szpitala – dodał przedsiębiorca.

– Kiedyś była taka plotka, nieprawdziwa, a w sumie żałuję, że „Furman chce kupić szpital”. I powiem państwu, że ten szpital nie wyglądałby tak dzisiaj, gdyby Furman z Krzyżanowskim go kupili – zakończył.

Swoim wystąpieniem wzbudził konsternację, ale otrzymał również gromkie brawa. Mackiewicz nie ustosunkował się do wypowiedzi Furmana.

26 komentarzy do “Andrzej Furman obsztorcował prezydenta za potworny bałagan

 1. uchroń nas Boże przed taką transakcją leczenie musi odbywać się lekami a nie suplementami

 2. Ale błysnął! Po tylu latach tułaczki prezydent podarował osobom niepełnosprawnym godną siedzibę, a ten z czymś takim wyjeżdża. Wstyd panie Furmanie!

   1. Prawdę prosto w oczy??? Gdyby nie Prezydent Mackiewicz i Rada Miasta to remont WTZ wcale by się nie odbył. Po wielu latach oczekiwań wreszcie niepełnosprawni mają godziwe warunki do funkcjonowania. I taka jest właśnie PRAWDA. Najłatwiej jest krytykować co jeszcze można zrobić, ale pochwalić za to co się udało to już strasznie ciężko przychodzi. Jestem bardzo ciekaw jaki interess ma w tym Pan Furman? Czyżby kampania się już rozpoczęla? Dziennikarz widać szuka taniej sensacji. Było to otwarcie WTZ i zamiast opisać jak zmieniły się warunki dla niepełnosprawnych, skupia się tylko na krytyce Prezydenta. Wystąpienie Pana Furmana nie było chyba najważniejszym elementem tej imprezy? Dle relacjonującego dzeinnikarza widać było…

    1. jestes tak obiektywny co inteligentny. otoz relacja wygladala tak: przez pół imprezy witano oficjeli, a dyplom dostal nawet pan zeligowski, który w sprawie WTZ g…o zrobił. Podobnie wyglądają pseudogale wolontariatu – 40 minut wyczytywania marszałkow, prezydentow, radnych, “znamienitych gości”. Wolontariusze II plan. a najsmieszniejsze są podziekowania dla rąkowskiego, habury, kunki i innych – ktorzy pomagaja Z NASZYCH PIENIĘDZY, nie ze swojej kieszeni, ich hojnosc szybko by sie uciela, jak by mieli ze swoich dawac. Jak chcesz sobie przeczytac relacje a la PRL, to na strone urzędu idz

     1. Daruj sobie wybiegi co do oceniania inteligencji bo to nie jest chyba główny temat. Jak widać odważny jesteś z ukrycia i łatwo kogoś krytykujesz nawet go nie znając.
      Czy rolą Prezydenta i Rady Miejskiej jest pomagać z własnych pieniędzy??? Chyba nie do końca rozumiesz jaką rolę pełnią ludzie nami rządzący. Oni odpowiadają za odpowiednie gospodarowanie , jak to Ty nazywasz “NASZYCH PIENIĘDZY”. I akurat w tym przypadku Prezydent i Rada Miasta zrobili wiele dobrego aby sfinalizować ten projekt. A niestety takie fakty zeszły na drugi plan, bo dziennikarz skupił się tylko na tym co powiedział Pan Furman. Używając nawet kolokwializmów “obsztorcował”, co to jest? Czy to był najważniejszy punkt tej imprezy?
      Można dywagować komu podziękowano za mało, albo za dużo. Jaką miarą to mierzyć? To chyba niema większego znaczenia, bo Ci co najwięcej pomagają oczekują najmniej wdzięczności.

      1. Ostatnie zdanie – super powiedziane! Pamiętajmy, że podziękowano również rodzicom podopiecznych, a wstęgę przecinała Pani Lemańska – Agnieszka mówiła, jaka była np. jej rola – ciągłe chodzenie do urzędu, organizowanie spotkań, ogólnie rzecz ujmując pilnowanie tematu i wiercenie dziur w brzuchach urzędników ;-) I wiem, że żaden z tych rodziców nie potrzebuje dyplomów i wyczytywania – najważniejsze, że jego pociecha ma super miejsce dla siebie. Dla nich to się liczy

 3. No własnie – po tylu latach….godną siedzibę… Po drugie prezydent niczego nie podarował, bo dysponuje naszymi pieniędzmi. Furman powiedział tylko, o tym, co widać gołym okiem. Siedziba po latach upokarzającej tułaczki a syf wokół

 4. Jeżeli pan biznesmen nie wie to pouczam: szpitalem kieruje nie prezydent a zarząd wybierany przez radę nadzorczą. Poza tym, dobrze by było żeby pan kojarzony z nieuczciwymi reklamami zastanowił się czy nie powinien zwrócić poszkodowanym pieniędzy w związku z wprowadzaniem w błąd. Ale do krytyki innych to pierwszy.

  1. Co to wujek Andrzej zrobił się bee ? Rataj nieuku przestań pleść debilizmy. Wiesz co to jest nadzór właścicielski kapuściany głąbie ?

  2. prezydent ma ogromny wpływ na szpital, a tym bardziej w połączeniu ze sprzyjającą mu większością w Radzie Miejskiej – radni przegłosowali np. umorzenie szpitalowi miliona złotych dzierżawy w zeszłym roku. I co? odciążeni bańką, a kasa ucieka… worek bez dna! pogonić, rozgonić, zaorać!

 5. Matko co się dzieje … sponsor zaczął krytykować grzesia … !!! Swoją drogą Pan Furman ma rację. Takiego syfu jak teraz to nawet za komuny nie było Pan Furman powiedział to co wszyscy widzą.

  1. Pan Furman dostrzegł syf tylko nie ten o którym raczył powiedzieć. Ten o którym myślał jest dużo bliżej włości i na dodatek to nie jego syf. To musi boleć , Grześ obiecał co innego. Trafił swój na swego. Jeden to krezus drugi niestety prawdziwy golas. I zagonił kogut kurkę do kurnika.

 6. Zamilknijcie się paskudne pisiorki. Mówicie o porządku wokół szpitala, kiedy z drugiej strony narobiliście syfu w kraju.

  1. ale o czym ty w ogole mowisz? co ma jedno do drugiego haha. pcm to jedna wielka pomyłka i tyle…

  2. To za porządek przed szpitalem odpowiada PiS? Widać na punkcie tej partii masz obsesję.

 7. Pan Furman powinien pilnować Aflofarmu, jego ludzie wynoszą i sprzedają leki za pół ceny.Sami pracownicy żalą się.,są przyjmowani ludzie bez jakiejkolwiek wiedzy.

 8. No cóż, to prezydent zatrudnił takiego “Speca” od marketingu. To mu załatwił marketing :)

 9. A nie może sobie pan F. wybudować nowego szpitala z panem K, zatrudnić personel po tysiaku na rękę jak w firmie A. i zobaczymy jaki to będzie dobry biznes, hehe !!!!

 10. Jak to pogania Grzesia do roboty przecież ten nygus jest niereformowalny tylko imprezy i żeby kasa się zgadzała a w niedziele krzyżem w kościele na pokaz a jak wyjdzie z tego kościoła to by cię zgnoił jak byś mu w drogę wszedł

Comments are closed.