FAKTY

Anna Kusiak wygrała konkurs na kierownika schroniska

Zastąpiła na stanowisku Andrzeja Lubońskiego, który przeszedł na emeryturę.

Na początku lutego poinformowaliśmy, że pabianickim schroniskiem pokieruje Anna Kusiak – jako pełniąca obowiązki. Dziś ratusz poinformował, że  Kusiak została kierownikiem. Złożono trzy oferty w konkursie.

W wyniku przeprowadzonej rozmowy i przedstawionej koncepcji funkcjonowania schroniska w najwyższym stopniu spełniła niezbędne i dodatkowe wymagania potrzebne do pracy na stanowisku – mówi Aneta Klimek, rzecznik prezydenta.

Pierwsza umowa o pracę została zawarta na pół roku. Kusiak zastąpiła na stanowisku Andrzeja Lubońskiego, który przeszedł na emeryturę.

Luboński kierował pabianickim schroniskiem dla zwierząt przez ostatnie 18 lat, od marca 2002 roku.

Anna Kusiak to pabianiczanka, absolwentka Wydziału Fizyki i Chemii UŁ. Jej zawodowe życie związane było z oświatą i edukacją – ostatnio pracowała jako nauczycielka chemii w Szkole Podstawowej nr 3, wcześniej uczyła przedmiotów ścisłych w gimnazjum w Piątkowisku oraz w niepublicznym gimnazjum i liceum w Pabianicach. Działała także jako wolontariuszka w schronisku dla zwierząt, jest behawiorystką i trenerką psów. Współpracuje z grupą Miauczy Kotek, prowadzi tymczasowy dom dla kotów.

Kilka lat temu wraz z ówczesnymi radnymi PO Arkadiuszem Jaksą i Zofią Kriger-Kozłowską zbierała podpisy pod obywatelskim projektem uchwały zakazującym wynajmu terenów miejskich cyrkom, w których występują zwierzęta.