FAKTY

Apel do kandydatów: wyborcze banery przekażcie do schroniska!

Plakaty z podobizną kandydatów nie muszą wylądować w koszu.

Ordynacja wyborcza mówi, że po zakończeniu głosowania komitety mają 30 dni na usunięcie z przestrzeni publicznej swoich materiałów agitacyjnych. Jeżeli tego nie zrobią, to samorządy będą musiały ich w tym zadaniu zastąpić i obciążyć kosztami.

W Internecie mnożą się apele o przekazanie wyborczych banerów do lokalnych schronisk dla zwierząt. Po co? Bo to bardzo dobry materiał, który nie przepuszcza wiatru. Można nim osłonić budy, wyłożyć klatki, zwłaszcza że zbliża się zima – bardzo trudny czas dla bezdomnych psów i kotów. Dzięki banerom śnieg nie będzie padał na czworonogi.

Po raz pierwszy z taką inicjatywą wyszła Kinga Gajewska (obecnie posłanka PO) która 4 lata temu przekazała swoje banery pod motocykle (jako maty ekologiczne) oraz do schroniska dla zwierząt.


2 komentarze do “Apel do kandydatów: wyborcze banery przekażcie do schroniska!

  1. wspaniały pomysł. nie spodziewałem sie ze te smieci mozna zagospodarowac w inny sposob! a juz taki? superrr!

  2. Czy możecie mi wyjaśnić kto wydał – jako właściciel budynku – zgodę na umieszczanie plakatów wyborczych (Piotr Ambroziak z PIS ) na drzwiach wejściowych do klatki schodowej w blokach PSM w osiedlu Piaski??? Nie wyrażamy zgody jako mieszkańcy na umieszczanie tych plakatów obojętnie jakich komitetów wyborczych!!! Gospodarze domów o tym nic nie wiedzą! To kto wydał taką zgodę?

Comments are closed.