FAKTY

Apel do władz PiS w sprawie agresywnego radnego

Przełożeni Piotra Różyckiego nabrali wody w usta. Czy to oznacza przyzwolenie partii na obrażanie mieszkańców?

Od dawna radny nie przebiera w słowach zwracając się do rozmówców, jednak ostatnio pod newsem “Sejmik nie miał danych, Sejm nie ma, PGE nie zdradzi tajemnicy o wykształceniu” mocno przekroczył granicę dobrych obyczajów. Internautom oberwało się m.in. od “pustej gnidy”, “ameby” czy “głąba” (CZYTAJ TUTAJ). Po publikacji radny wcale się nie zreflektował. Wybrał epatowanie butą.

Zachowanie radnego wywołało ogromną falę reakcji internautów. Jednak nie tylko oni postanowili wyrazić swoją opinię.

Do redakcji pabianice.tv trafiło właśnie stanowisko przewodniczącego Rady Miejskiej Krzysztofa Rąkowskiego (szef Koalicyjnego Klubu Radnych). Oto treść:

“Kompetencje Przewodniczącego Rady określone są w ustawie o samorządzie gminnym. Jako przewodniczący Rady mogę wyłącznie zadbać o odpowiedni poziom debaty podczas obrad Rady Miejskiej. W swoim wolnym czasie każdy radny osobiście odpowiada za podejmowane przez siebie działania, a także ich formę i styl. Weryfikacji postaw radnych i formacji politycznych dokonują wyłącznie wyborcy podczas wyborów.

Koalicyjny Klub Radnych Rady Miejskiej w Pabianicach jest zdecydowanie przeciwny językowi agresji, uważamy, że różnice poglądów są czymś naturalnym, jednak zawsze stawiamy na merytoryczną, spokojną, wolną od nienawiści wymianę poglądów i dyskusję.

Odnosząc się do artykułu portalu pabianice.tv, w którym cytowane są komentarze radnego klubu Prawa i Sprawiedliwości Pana Piotra Różyckiego zamieszczane na portalach społecznościowych uważamy, że tego rodzaju wypowiedzi są dalece niestosowne i nie powinny nigdy paść ze strony żadnej osoby, a tym bardziej sprawującej funkcję publiczną – mandat radnego. Niedopuszczalne jest obrażanie mieszkańców, którzy radnych wybrali i na rzecz których radni powinni pracować. Tego typu wypowiedzi, pełne agresji, prezentowane były również przed wyborami. Władze PiS powinny wytłumaczyć powody, dlaczego wiedząc o tym, poparły kandydaturę Pana Piotra Różyckiego w wyborach samorządowych, umożliwiając mu tym samym reelekcję z list Prawa i Sprawiedliwości”.

Lewica o oburzającym zachowaniu radnego 

Dziś przed biurem poselskim Krzysztofa Ciebiady, położonym tuż obok biura senatora Macieja Łuczaka, odbyła się konferencja prasowa Lewicy. Jednym z tematów stało się obrażanie mieszkańców przez Piotra Różyckiego w internecie.

– Apelujemy do władz pabianickiego PiS, aby zwrócili uwagę na zachowania radnego Piotra Różyckiego, który w swoich komentarzach na pabianickich forach wprost obraża ludzi, przekraczając jakiekolwiek ramy dobrego smaku i wykraczając poza dozwolone ramy debaty publicznej – powiedział kandydat do Sejmu Michał Pietrzak.

Dodał, że w imieniu zarówno swoim, jak i zebranych osób składa na ręce przewodniczącego Zarządu PiS w powiecie pabianickim – Macieja Łuczaka prośbę o reakcję i podjęcie działań wobec radnego. Oto treść:

“Zwracam się z uprzejmą prośbą o zwrócenie uwagi na zachowanie w przestrzeni publicznej Radnego Piotra Różyckiego.

Radny Piotr Różycki regularnie dopuszcza się obrażania współuczestników forów internetowych, a ostatnie incydenty zdecydowanie wykraczają poza jakiekolwiek normy przyzwoitego słownictwa i obyczajów. Przykładem jest naganne zachowanie Radnego w dyskusji toczącej się pod artykułem na portalu Pabianice.tv.

Proszę o zwrócenie uwagi na problem i podjęcie stosownych działań. Myślę, że właściwym zachowaniem byłoby opublikowanie przeprosin na łamach pabianickich portali informacyjnych”.

Przełożeni Różyckiego milczą

Choć pod postem na FB internauci wezwali władze PiS do reakcji, ta dotąd nie nastąpiła. Nie zareagował też Włodzimierz Stanek, przewodniczący klubu radnych miejskich PiS.

Na naszym profilu FB pod postem odezwał się tylko partyjny kolega Różyckiego, Antoni Hodak. Radny napisał: “Ile razy Ci mówiłem, żebyś nie szedł tą drogą? Nie słuchasz dobrych rad. Gardzisz ludźmi, to jest skandaliczne i niedopuszczalne. Szkoda, wielka szkoda, bo zawsze staram się widzieć w drugim człowieku dobro, nie zawsze jest to łatwe”.

Kto jest kim w lokalnym PiS?

Marszałek woj. łódzkiego Grzegorz Schreiber – przewodniczący Zarządu Okręgowego PiS

Poseł Krzysztof Ciebiada – Przewodniczący Komitetu Miejskiego w Pabianicach

Senator Maciej Łuczak – Przewodniczący Zarządu PiS Powiatu Pabianickiego

Włodzimierz Stanek – szef klubu radnych miejskich PiS, członek Komitetu Miejskiego

Radny miejski przezywa pabianiczan od: pustej gnidy, ameby, głąba (…)

*****

Dbamy o jakość debaty publicznej. Aby uniknąć anonimowego obrzucania się pod błotem i wykorzystania tekstu przez przeciwników politycznych radnego, wyłączamy możliwość komentowania na stronie internetowej. Do dyskusji zapraszamy na nasz profil FB TUTAJ POST). Jednak osoby posługujące się fikcyjnymi kontami muszą liczyć się z tym, że ich komentarze zostaną usunięte.

*****

Wesprzyj nas