FAKTY HISTORIA

Archiwum Pandemii: można przekazać własne materiały

Archiwa Państwowe rozpoczęły gromadzenieświadectwa życia podczas panującej obecnie choroby.

Powstanie społeczna kolekcja dokumentów pandemii wywołanej koronawirusem. Nosi nazwę Archowum Pandemii. Uczestnikiem może zostać każdy, kto zechce podzielić się swoimi doświadczeniami i refleksjami w postaci dokumentacji powstałej zarówno w formie tradycyjnej, jak i elektronicznej. Chodzi np. o zapiski, notatki, pamiętniki, dzienniki, ulotki, zdjęcia, memy, blogi, vlogi, nagrania audio i wideo. Więcej TUTAJ.

Efektem akcji będzie wyjątkowa kolekcja dokumentacji z „czasów zarazy”, stworzona przy współudziale całego społeczeństwa.

Zgłoszenie chęci udziału w akcji można przesłać na adres: archiwumpandemii@archiwa.gov.pl, gdzie pracownicy Naczelnej Dyrekcji Archiwów Państwowych odpowiedzą na pytania, udzielą dalszych informacji oraz wskażą, do którego archiwum najlepiej przekazać materiał.

Archiwum Państwowe w Łodzi informuje, że dostępne są specjalne adresy mailowe: archiwumpandemii@lodz.ap.gov.pl,  na które można przesyłać swoje relacje i materiały. Ze względów technicznych wielkość załącznika do wiadomości nie może przekroczyć 10mb.