FAKTY

Areszt za kradzież cysterny z paliwem

Policjanci zatrzymali na terenie Pabianic trzech mężczyzn, którzy ukradli cysternę wraz z 19 tys. litrów paliwa. Wszyscy usłyszeli już zarzuty. Na wniosek prokuratora, sąd zdecydował o trzymiesięcznym areszcie.

Zdarzenie miało swój początek z 16 na 17 sierpnia 2021 roku na terenie województwa śląskiego. Wtedy, z terenu jednej z firm zniknął samochód ciężarowy typu cysterna. Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi prowadzili intensywne działania operacyjne.

Już po kilku godzinach skradziony samochód ciężarowy został znaleziony na terenie opuszczonej posesji w centrum Pabianic. Szybko okazało się, że za zamkniętą bramą, między wysokimi budynkami sprawcy ukryli ciężarową scanię oraz fiata ducato, w którym znajdowały się duże plastikowe zbiorniki na paliwo.

Sprawcy byli bardzo zaskoczeni. Na widok policjantów z Łodzi i Pabianic zaczęli uciekać. Po krótkim i dynamicznym pościgu dwóch mężczyzn w wieku 42 i 39 – latek zostali zatrzymani. Tego samego dnia kryminalni zatrzymali na terenie Łodzi także 63 – letniego łodzianina, trzeciego ze sprawców.

Wszyscy usłyszeli już zarzuty kradzieży z włamaniem samochodu ciężarowego z paliwem. Łączna wartość strat to ponad 210 tys. złotych. Wszyscy podejrzani byli wcześniej karani za podobne przestępstwa.

Na wniosek prokuratora sąd zdecydował o 3-miesięcznym areszcie dla przestępczego trio. Za takie przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Skradziony samochód wrócił do prawowitego właściciela.

(Źródło: KPP Pabianice)