ROZRYWKA

Artyści z całego świata przeszli Zamkową [ZDJĘCIA, VIDEO]

Przed nami koncerty i Latino Night.

Kolorowy korowód ulicą Zamkową rozpoczął dziś III edycję Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego POLKA. Impreza organizowana przez “Bychlewiankę” potrwa do 9 lipca.

Zobaczymy zespoły z Indii, Indonezji, RPA, Serbii, Czech i Kolumbii. Wystąpią także rodzime składy: Zespół Pieśni i Tańca Dobroń, Zespół Tańca Ludowego Harnam oraz gospodarze – Zespół Pieśni i Tańca Bychlewianka. Oprócz tego usłyszymy Dobrzan, Megitzę oraz kapelę Ciupaga.

Tutaj znajdziecie szczegółowy harmonogram.

POLCE udało się pozyskać 40 tys. zł dofinansowania z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Kultura ludowa i tradycja 2018”.

“Chciałbym podziękować premierowi Glińskiemu, Ministrowi Kultury i Dziedzictwa Narodowego za pomoc i wsparcie w organizacji III edycji International Folk Festival POLKA w Pabianicach” – napisał na swoim profilu FB senator Maciej Łuczak.

Na Starym Rynku parlamentarzysta pojawił się z córką Katarzyną. Posłużyła jako tłumacz, kiedy trzeba było wygłosić okolicznościowe przemówienie po angielsku: – My english isn’t excellent, so my daughter Kate will translate- zapowiedział.

TUTAJ pisaliśmy o powitaniu zespołów w Bychlewie i rodzinach goszczących.