FAKTY

Aurelia i Leszek 65 lat razem! Kilkanaście par uhonorowanych [ZDJĘCIA]

Wzruszająca uroczystość obyła się dziś w pabianickim USC. Uhonorowani zostali małżeńscy rekordziści. Ci, którzy spędzili ze sobą 50 lat otrzymali Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, przyznane przez Prezydenta RP. Pozostali cieszą się z dyplomów, bo medale już mają.
Teresa i Józef Żezińscy z prezentami

Pięknie ubrani, radośni i wciąż wpatrzeni w siebie pabianiczanie wkroczyli dziś ok. godz. 16 do budynku Urzędu Stanu Cywilnego. Uroczystość (pierwsza taka w tym roku) została – ze względów sanitarnych – podzielona na dwie tury.

Najdłuższy staż maja widoczni na zdjęciu głównym Aurelia i Leszek Pendykowie. Spędzili ze sobą 65 lat, a więc obchodzą brylantowe gody. Ona- pabianiczanka, on – z Warszawy. Oboje są chemikami Poznali się w pracy w Brzegu Dolnym.

-Jak tylko wszedłem do laboratorium i zobaczyłam,  jak piękna dziewczyna siedzi na stole i macha nogami, pomyślałem: ta albo żadna inna – zdradził nam dostojny jubilat. To była miłość od pierwszego wejrzenia. Ślub odbył się trzy miesiące od moment, kiedy zaiskrzyło.

Były gratulacje i upominki. Każda z par dostała zestaw: czekoladki, storczyk i koc. Zebrani odśpiewali “Sto lat!”

– Udowodniliście, że istnieje miłość i prawdziwa przyjaźń – powiedział prezydent Grzegorz Mackiewicz.

W kuluarach podpytaliśmy jubilatów, jaka jest recepta na szczęśliwy związek. Usłyszeliśmy, że trzeba być tolerancyjnym, czasami ugryźć się w język, a przede wszystkim kochać i jeszcze raz kochać.

Długodystansowcy

Honory z okazji 55- lecie odebrali dziś Halina i Henryk Hyryczowie. 50 lat mają za sobą: Krystyna i Janusz Knopowie, Janina i Ryszard Midzierscy, Bożenna i Piotr Szmytke, Barbara i Kazimierz Włodarczykowie, Janina i Kazimierz Porczyńscy, Anna i Henryk Tokarczykowie, Marianna i Piotr Trębaczowie, Helena i Sławomir Wajdnerowie, Alicja i Andrzej Wiśniewscy, Halina i Jan Wójtowie, Teresa i Józef Żezińscy.

Jubilaci: Krystyna i Edward Wałęscy, Jadwiga i Andrzej Sobocińscy, Jadwiga i Józef Urynowiczowie, Teresa i Grzegorz Firasiowie odbiorą wyróżnienia w innym terminie.

 

IMG 0677 (Kopiowanie)
« 1 z 2027 »

 

Pamiątkowe zdjęcie z prezydentem Grzegorzem Mackiewiczem i kierownikiem USC Marią Klonowską.