FAKTY

Awans Adama Marczaka. W szpitalu został…

Od jego pracy będzie zależało sprawne funkcjonowanie szpitala.

Adam Marczak, do niedawna kierownik działu administracji i marketingu w PCM awansował. Po ponad dwóch latach pracy w szpitalu został tu dyrektorem ds. administracyjno-technicznych.

Jako marketingowiec m.in. udzielał informacji mediom, zaangażował się też w reorganizację płatnego parkingu przy szpitalu.

Teraz będzie zarządzał mieniem szpitala, nadzorował inwestycje, remonty, sprawował nadzór nad przestrzeganiem zasad racjonalnej gospodarki. W jego kompetencjach są także sprawy logistyczne (m.in. transporty, magazyny), zamówienia publiczne czy projekty dofinansowywane ze środków UE.

– Częścią tych spraw zajmowałem się już wcześniej, ale po 1 lutego – po reorganizacji stanowisk administracyjnych w PCM, oficjalnie znalazło się to w zakresie moich obowiązków – mówi Adam Marczak.

Zarobki na tego typu stanowiskach oscylują wokół 10 tys. zł.

Przypomnijmy, że Marczak był sekretarzem miasta za prezydentury Jana Bernera i Zbigniewa Dychto. Po tym jak został zwolniony, znalazł się w firmie A&A Arkadiusza Majsterka. Był tam prezesem fundacji „Arkadia Sztuka i Golf”.

Z wykształcenia jest teologiem. Napisał pracę magisterską o objawieniach Chrystusa po zmartwychwstaniu.

Żona Marczaka – Iwona jest radną miejską z koalicyjnego klubu. W poprzedniej kadencji przeszła z klubu PiS do grupy proprezydenckich radnych.

TUTAJ przeczytasz nasze teksty w których występuje Adam Marczak.

Tagi: ,

14 komentarzy do “Awans Adama Marczaka. W szpitalu został…

  1. Nie można, gdyż obecnie w świetle prawa ten powód został uznany za niebyły – zatarty. Mamy zatem do czynienia z sytuacją fikcji prawnej, kiedy to dochodzi do eliminacji faktów z rzeczywistości, które w tej rzeczywistości miały miejsce. Niekiedy ważny interes społeczny pozwala na opublikowanie takiej informacji, choć została wymazana gumką. Możliwe, że obecnie – w obliczu akurat takiego a nie innego awansu p. Marczaka, taki społeczny interes jest uzasadniony. Nie zamierzamy jednak tracić czasu nawet na zwycięską batalię w sądzie. Uważamy, iż z ludzkiej pamięci powód zwolnienia p. Marczaka nie został wytarty, a zatem czytelnicy mogą ocenić tę sytuację i wyciągnąć wnioski.

  2. Ujmę to dyplomatycznie:
   Został zwolniony za popularne w polityce, słowo na literę “Ł”. :)

   Ale z godnością z tego wyszedł. Szacunek dla Pana Adama.

 1. Czy to stanowisko dyrektora istniało wcześniej w strukturze organizacyjnej PCM ? Czy zostało stworzone dla tego Pana ?

  1. To nowe stanowisko powstałe po przeprowadzeniu wspomnianej w tekście reorganizacji pionu administracyjnego PCM.

 2. Jednym słowem Prezydent Mackiewicz zatrudnia byłych (treść usunięta) Dalej w tym mieście działa Układ Zamknięty
  Z drugiej strony ludzie sami wybrali Mackiewicza wiec wola bałagan , kumoterstwo , zatrudnianie typków spod ciemnej gwiazdy i tak jak pisałem Układ Zamknięty
  Brawo wyborcy Grzesia

 3. Interesuje mnie czy parking przy szpitalu jest płatny? Jeśli tak to mam nadzieję że będzie bezpłatny. Ludzie schorowani czy zatroskani o swoich bliskich schorowanych, nie powinni myśleć o zapłacenia kwiatka za parking. Sama wiem w jakim stresie zawsze podjeżdżamy pod szpital. Liczę że pan Marczak to rozumie i się tym zajmie. Powodzenia życzę

 4. Szkoda gadać. Nic nie wart jest ten Marczak. Tylko wypłatę bierze i to za dużo jak do jego marnych kwalifikacji. WSTYD!!! Dno pod każdym względem!!! Wszyscy nieudolni do PCM się pchają na stanowiska, które nie powinny istnieć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *