FAKTY

Awanse na Święto Policji

Podniesiona ranga kilkudziesięciu funkcjonariuszy z naszego powiatu.

24 lipca przypada Święto Policji. Z tej okazji w Komendzie Powiatowej Policji w Pabianicach zostały wręczone akty mianowania na wyższe stopnie policyjne oraz na wyższe stanowisko służbowe.

Podczas tegorocznego święta awanse otrzymało 53 funkcjonariuszy. W korpusie aspirantów awansowało 20 policjantów, w korpusie podoficerów – 26, a stopień starszego posterunkowego otrzymało 7 funkcjonariuszy. W trakcie uroczystości w pabianickiej komendzie akty mianowania na wyższe stopnie służbowe odebrało 13 policjantów.

Awanse w sali odpraw KPP Pabianice  22 lipca 2019 r. otrzymało 13 funkcjonariuszy

Stopień młodszego aspiranta otrzymał Paweł Jarnot.

Stopień aspiranta otrzymał Tomasz Lewandowski.

Stopień starszego aspiranta – Radosław Kosmalski.

Stopień sierżanta – Magdalena Duczmalewska.

Stopień starszego sierżanta – Agnieszka Orchowska, Marcin Barys.

Stopień sierżanta sztabowego – Wojciech Lalek, Adrian Sowa, Krystian Trzęsowski.

Stopień starszego posterunkowego – Konrad Hornich, Patryk Boik, Łukasz Partyka, Jakub Gąsiorek.

Uroczystość była również doskonałą okazja do wręczenia rozkazu personalnego o minowaniu na wyższe stanowisko służbowe. Komendant Powiatowy Policji w Pabianicach 1 sierpnia 2019 roku mianował nadkom. Marka Gumolę na stanowisko kierownika Posterunku Policji w Ksawerowie. O skierowaniu Gumoli do ościennej gminy pisaliśmy TUTAJ.

Tegoroczne obchody mają szczególny charakter, bowiem obchodzimy setną rocznicę powstania Policji Państwowej. PP działa 24 lipca 1919 roku stała się symbolem wolnej Polski, która wróciła na mapy Europy i świata po 123 latach zaborów.

Święto Policji to również szczególny czas, by pamiętać o tych, którzy chroniąc bezpieczeństwo ludzi i porządek publiczny ponieśli ofiarę największą. Dlatego kierownictwo pabianickiej policji oddało hołd funkcjonariuszom, którzy zginęli podczas pełnienia służby. Komendant powiatowy mł. insp. Tomasz Szwed wraz z zastępcą nadkom. Mariuszem Siejką na grobach asp. Andrzeja Werstaka, młodszego aspiranta Marka Lechowskiego i młodszego aspiranta Stanisława Malinowskiego zapalili znicze.