KOMUNIKACJA

Awaryjny postój? Tutaj podreperujesz swoje dwa kółka

Naprzeciwko targowiska na Bugaju powstała stacja naprawy rowerów.

Pod wiatą znajdują się stojaki oraz narzędzia, m.in. pompka i klucze. O stacje zabiegał radny powiatowy Łukasz Stencel: – Konkretne lokalizacje miasto wybiera wspólnie ze starostwem – mówi.

Przypomnijmy, że o planach starostwa pisaliśmy w połowie maja: budowa asfaltowej ścieżki od strony północnej i południowej ul. Grota Roweckiego (Nawrockiego – Bugaj), stacja naprawy rowerów przy ul. Nawrockiego i śluza rowerowa przy ul. Bugaj, czyli specjalnie oznaczona powierzchnia przed skrzyżowaniem, na którą nie wjedzie samochód, a rowerzyści będą mogli po zjeździe ze ścieżki bezpiecznie pokonać skrzyżowanie. Droga dla rowerzystów zostanie zsynchronizowana z przejściami dla pieszych, pojawią się znaki poziome i pionowe, a sygnalizatory pokażą informacje dla cyklistów.

3 komentarze do “Awaryjny postój? Tutaj podreperujesz swoje dwa kółka

  1. Najważniejsza i najpotrzebniejsza inwestycja w Pabianicach. Stawiają nowe a o starę nie potrafią zadbać. Rąsia bierz z roboty torbę hydraulika i naprawa to wasze cudo przed ECHO bo stoi i rdzewieje a końcówka od pompki upierdylona.

Comments are closed.