ROZRYWKA

Aż sześć medali Mistrzostw Polski w biegu na orientację

Pierwsze medale Mistrzostw Polski w biegu na orientację rozdane.

Trudny technicznie teren w okolicach Szydłowca był areną zmagań pierwszych w tym sezonie Mistrzostw Polski w biegu na orientację. W sobotni wieczór rozegrany został bieg nocny, a w niedzielny poranek bieg średniodystansowy. Osłabiona kontuzjami i chorobami reprezentacja Azymutu przywiozła do Pabianic aż sześć medali.

Bardzo udany debiut w imprezie rangi Mistrzostw Polski zaliczyła Kaja Młynarczyk, która w biegu średniodystansowym wywalczyła srebrny medal. Inny debiutant – Franek Krempiński zajął bardzo dobre szóste miejsce w biegu nocnym.
Nasza “etatowa” medalistka Julia Krempińska tym razem zdobyła srebrny medal na dystansie nocnym i upragnione złoto na dystansie średnim.
W kategorii Masters nie zawiodła Maria Pabich, która dokładnie tak samo jak Julia zakończyła swoje zmagania na miejscu drugim i pierwszym oraz Tomasz Pabich, który wywalczył złoto w biegu nocnym.
Warto odnotować także doskonałe piąte miejsce Mariusza Pabicha w męskiej elicie w biegu nocnym. Bieg nocny w męskiej elicie wygrał wychowanek Azymutu Michał Olejnik (obecnie WKS Grunwald Poznań). W biegu średnim stanął także na podium, ale na jego najniższym stopniu.