FAKTY

Będą nas podglądać

Ratusz przymierza się do wprowadzenia monitoringu miasta. Na pierwszy etap w tym roku zarezerwowano 95 tys. zł.

System kamer będzie obsługiwać Straż Miejska. W siedzibie przy Narutowicza 33 przygotowano już pomieszczenie pod centrum monitoringu, w którym będą dwa stanowiska obsługi z możliwością rejestrowania obrazu. Jesienią centrum zostanie wyposażone w odpowiedni sprzęt.

Na początek planowanych jest dziewięć punktów z kamerami: skrzyżowanie ul. Jana Pawła II/Trębacka, skwer przy ul. Kościuszki, skwer przy ul. Szarych Szeregów, skrzyżowanie ul. Warszawska/Kapliczna, skrzyżowanie ul. Zamkowa/Kilińskiego, plac Stary Rynek, skrzyżowanie ul. Łaska/Wiejska, skrzyżowanie Zielona/Zamkowa (przy parku), skrzyżowanie ul. Nawrockiego/Gawrońska. To wstępne lokalizacje wytypowane przez policję i straż miejską (mogą ulec zmianie ze względu na warunki techniczne wykonania przyłącza).

Ratusz prowadzi też rozmowy na temat wykorzystania kamer TOYA rozmieszczonych w kilku punktach miasta. Do centrum monitoringu podpięte zostaną również kamery zamontowane w parku Słowackiego i na budynkach Urzędu Miejskiego. Dodatkowo w planach jest umieszczenie 10 kamer na Bulwarach w ramach projektu rewitalizacji tego terenu.

Tagi:

Jeden komentarz do “Będą nas podglądać

  1. Zdaje się, że to taniej, niż ta transmisja wideo z posiedzeń Rady Miasta, co to jej nie ma, bo jest za droga. Kamera kamerze nierówna. Bujać to my, a nie nas. Tak, państwo włodarze?

Comments are closed.