FAKTY KOMUNIKACJA

Będzie bezpieczniej na przejeździe kolejowym

Pojawią się rogatki i sygnalizacja świetlna.

Choć niestrzeżony przejazd kolejowy w Chechle Drugim jest zmorą kierowców (chodzi o ten w ciągu ul. Glinianej, za stacją benzynową Shell), to wieść o tym, że ma zostać zlikwidowany, poruszyła mieszkańców. Swoje wątpliwości zgłosili do biura Senatora Macieja Łuczaka. W piśmie, jakie parlamentarzysta otrzymał od PKP, czytamy jednak:

„Zgodnie z deklaracją Gminy Dobroń, droga w ciągu przejazdu kolejowo-drogowego ma uzyskać status drogi publicznej [ul. Gliniana ma status wewnętrznej – przyp. red.], co umożliwi pozostawienie wskazanego przejazdu”.

To nie wszystko – podczas komisji terenowej zadecydowano, że przejazd zostanie przekwalifikowany z kategorii D na kategorię B. Oznacza to, że na dotychczas niestrzeżonym przejeździe pojawi się sygnalizacja świetlna i rogatki zamykające ruch.

PKP deklaruje, że prace ruszą w drugim półroczu 2018 roku. Odbędą się one w ramach modernizacji linii Łódź Kaliska – Zduńska Wola – dodaje Maciej Łuczak. 

Przypomnijmy – wielki remont kolejowy ruszył w połowie maja, a od 10 czerwca trwają prace remontowe, które obejmą także Pabianice (zakończą się w 2019 roku). Z naszego dworca zniknie peron numer 2. Powstanie nowy – wyspowy. Będzie zlokalizowany w miejscu istniejącego peronu numer 3, do którego będzie doprowadzony podziemny tunel dla pieszych wyposażony w windę. Przy ul. Lutomierskiej powstanie nowy przystanek Pabianice – Północ (CZYTAJ TUTAJ).

Jest także dobra wiadomość dla kierowców. Zaplanowano modernizację zniszczonego przejazdu przy ul. Torowej w Pabianicach: – Zyska nową nawierzchnię i chodniki – precyzuje Karol Jakubowski z PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

O wielkiej modernizacji przeczytasz więcej TUTAJ.