FAKTY

Będzie mniej kopciuchów

Kolejne piece wymienione, ale to tylko kroczek w walce ze smogiem.

W ramach Programu Ograniczania Niskiej Emisji (PONE) mieszkańcy otrzymali refundację części poniesionych kosztów likwidacji starych pieców węglowych i zakupu nowych, ekologicznych bądź przyłączenie do sieci cieplnej lub gazowej. W I edycji PONE (lata 2017-2018) inwestycje (które należało zakończyć do 15 października) rozliczyło 181 właścicieli nieruchomości.

Udział w II edycji (ruszyła 4 października) zadeklarowali właściciele 83 nieruchomości. Termin zakończenia inwestycji, tj. wymiany węglowych źródeł ciepła na bardziej ekologiczne, to 31 lipca 2019. Aktualnie prace zakończono w czterech nieruchomościach – wypłata dofinansowania będzie na początku przyszłego roku.

PONE finansowane jest z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

(Fot. Straż Miejska w Pabianicach)


5 komentarzy do “Będzie mniej kopciuchów

 1. Może ktoś by pomyślał o tych ludziach co mieszkają w romoskich budynkach że muszą palić kopcichami bo tam wydaje mi się że mieszkają ludzie którzy potrzebują dofinansowania a nie ci co mają prywatne domy.

  1. Zgadzam się z tobą. Masz dom? To masz pieniądze na to aby sobie zafundować nowy piec…najlepiej tego słabszego eliminować. Tak jest wszędzie

   1. Ma dom, bo na niego zapracował.
    Pracuj, to też będziesz miał.
    Już wystarczająco niepracująca patologia dostaje socjalu w tym kraju…

    1. Bzdurzysz burżuju! Nie każdy może zarabiać tyle samo, właściciel firmy sobie przyzna 99% dochodu, a 100 robotników dostanie 1% do podziału. 100% Polaków nie może być właścicielami, chyba że komunizm wprowadzisz i wszystko znacjonalizujesz.

 2. Problem polega na tym że to właściciel wnioskuje o dofinansowanie a mieszkańcy romoskich kamienic nie są właścicielami.

Comments are closed.