FAKTY

Będzie więcej miejsc do parkowania koło szpitala

Nie od dziś wiadomo, że trudno parkować w okolicy PCM. To ma się wkrótce zmienić.

Kiedy na początku grudnia ruszała przeniesiona do PCM przychodnia z ul. Wileńskiej, od razu zwróciliśmy uwagę, że parkowanie będzie jeszcze większym utrapieniem kierowców (CZYTAJ TUTAJ). Parkowanie skomplikował także remont SOR, bo teraz czynne jest tylko główne wejście. Brakuje nawet płatnych miejsc od frontu, a teren za szpitalem przy ZWiK nadaje się bardziej na event z cyklu „wrak race”.

– Zgodnie z zapowiedzią prezydenta będzie zwiększona liczba miejsc do parkowania przed szpitalem. Rozważane jest przedłużenie istniejącego parkingu wzdłuż ul. Jana Pawła II i rozbudowa parkingu za szpitalem przy ZWiK. Realizacja w tym roku – usłyszeliśmy od Anety Klimek, rzeczniczki prasowej ratusza.

Parking zostanie rozbudowany kosztem trawników.

To nie jest skomplikowane

W styczniu napisaliśmy, że Straż Miejska “zgarniała” kierowców, którzy nieprawidłowo zostawiali samochody koło PCM. Trafiliśmy na kontrolę aut stojących na trawniku przy ul. Jana Pawła II. Na głównym, płatnym parkingu zabrakło miejsc, a kobieta z chorym dzieckiem musiała dotrzeć do przeniesionej niedawno do głównego budynku przychodni POZ (CZYTAJ TUTAJ).

Aby zaparkować koło szpitala przy ogrodzeniu ZWiK, trzeba wjechać na wysoki krawężnik, a potem zaryć się w piachu lub wpaść do dołu z błotem.

Prezydent już w połowie 2017 roku przyznał, że parking od początku powinien być większy, a kierowcom obiecał jego poszerzenie w kolejnych latach budżetowych. Pisaliśmy o tym TUTAJ. Władze długo zachowywały się tak, jakby wyrównanie terenu i posypanie go choćby tłuczniem czy ułożenie płyt jumbo było ogromnym i niesłychanie skomplikowanym przedsięwzięciem (CZYTAJ TUTAJ).

Cieszy, że w końcu pojawiło się światełko w tunelu.


10 komentarzy do “Będzie więcej miejsc do parkowania koło szpitala

 1. Skoro posypanie tłuczniem i wyrównanie parkingu jest problemem dla władz miasta to aż strach pomyśleć co będzie się działo jak zaczną Zamkową remontować.

 2. Przecież ten parking który powstał to inicjatywa byłego wiceprezydenta a obecnego Senatora M.Łuczaka. Warto było o tym wspomnieć droga redakcjo jeśli już coś piszecie to przywoujcie fakty.

 3. Ten parking to powstał dzięki M.Łuczakowi !!
  Prezydent przyznał że miał być od początku większy, ten tekst to jakiś dobry humor. Napiszcie chociaż raz prawdę i rzetelną informację.

  1. @przedsiębiorco @mieszkanko (jedna osobo) – nie siej fermentu. Tematem nie jest monografia miejsc do parkowania w Pabianicach, a informacja o perspektywie (wreszcie) zwiększenia miejsc do parkowania koło PCM. Cieszy fakt, że koło ZWiK będzie można normalnie zaparkować, a także na Jana Pawła II.

   1. To piszcie o perspektywach, przecież sami umieszczacie informacje z 2017r . Może warto przeczytać to co się napisało. Fakty to wasza słaba strona!! Bardzo proszę nie wypisywać bzdur, że (mieszkanka oraz jakis przedsiębiorca ) to ta sama osoba.

   1. Jak nie masz pojęcia to nie wypisuj bzdur . Widocznie nigdy tam nie byłeś a szkoda , może wtedy nie wypisywał byś głupot. Warto dokładnie sprawdzić niż się kompromitować.

 4. @Mieszkanka Pabianic.@Mieszkanka.@przedsiębiorca.@Przedsiębiorca;
  no jeszcze mogę zrozumieć w dwóch osobach (jest taka jednostka chorobowa), ale w czterech?
  Już się boję o kolejne nicki!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *