FAKTY

Bez prądu, ogrzewania i ciepłej wody

Mieszkańcy myśleli, że to awaria.

„Wczoraj od rana do wieczora nie było prądu, ogrzewania i ciepłej wody. W elektrowni nikt nie odbierał. Sądziłam, że to jakaś zimowa awaria. Dziś od rana to samo – ciemno i zimno” – napisała do nas mieszkanka bloku przy ul. Trębackiej 9. Blok jest w trakcie ocieplania, okna są zaklejone. Ogrzewania nie ma, bo bez prądu nie działają spółdzielcze pompy.

Po dodzwonieniu się do elektrowni usłyszała, że to nie awaria a planowane wyłączenie. Informacje na ten temat były wyklejone na… słupach, w dodatku od strony ulicy.

– W sobotę byliśmy odcięci do godziny 18, dziś wszystko ma wrócić do normy po 16. Kto takie ważne informacje wywiesza w ten sposób? – pyta.

[AKTUALIZACJA] ost. godz. 21.42: Mieszkańcy nadal bez prądu i ciepła.


16 komentarzy do “Bez prądu, ogrzewania i ciepłej wody

 1. Szanowni Państwo pomijając zasadność wykonywania uciążliwych prac konserwacyjnych w okresie zimowym,
  chciałbym przekazać, że prąd w Państwa mieszkaniach pojawi się około godz. 17:00. Do około 16:30 będą trwały prace potem PGE potrzebuje jeszcze około 30 minut do uruchomienia linii.
  Dziękuję za telefony i zaufanie.
  Pozdrawiam

  1. Chciałbym zapytać kto jest za ta sytuacje odpowiedzialny. Kto wymyślił żeby setki mieszkańców dwa weekendowe dni były planowo odcięte od prądu, ogrzewania i ciepłej wody. Do kogo mam się jutro zgłosić z receptami bo dwa grudniowe dni siedzę z dziećmi w zimnie i już jesteśmy mocno wyziebieni. Jest godz 19 w dalszym ciągu nie ma prądu.

 2. Już po 17. i dalej prądu nie ma. Jaja sobie robią z ludzi. Kolejny przykład dobrej zmiany!

  1. Najwyraźniej również w stosunku do mnie wykazano się niekompetencją. Już działam, żeby mieli Państwo prąd jak najszybciej :(

    1. Szkoda prądu, żeby komentować jakże ważny w tej chwili Pana/Pani wpis.

 3. Na ul. Trębackiej 13 są prowadzone prace modernizacyjne podstacji. Wykonawcą jest firma zewnętrzna, która mówiąc krótko “dała ciała”. W rozmowie z dyżurnym z PGE wykonawca oświadczył, że prace zakończy do godziny 21:00 :( Na miejscu jest również w tej chwili nadzór z PGE. W pierwszej kolejności najważniejszym jest aby przywrócić Państwu zasilanie. Jeżeli chodzi o ustalenie przyczyn tej irracjonalnej sytuacji postaram się to niezwłocznie ustalić i przekażę Państwu tę wiedzę

 4. dobrze, że chociaż na bieżąco Pan nas informuje, chociaż może lepiej nie wiedzieć o której wróci normalność. I mieć nadzieję że lada chwila

  1. Meg- proszę mi wierzyć, że empatia nie jest mi obca i zwyczajnie tak po ludzku trafia mnie szlag z powodu Państwa sytuacji. :(

 5. W chwili obecnej trwa przyłączanie w podstacji przewodów średniego napięcia. Jeżeli nie wydarzy się nic nieoczekiwanego lada chwila powinno wrócić zasilanie.

  1. Piotr Różycki bardzo pozytywne zaangażowanie ze strony radnego. Jednakże warto by teraz ustalić sprawcę zamieszania. Kto w tej chwili powinien za to odpowiedzieć. Z informacji osób z PSM będących na miejscu wynika, że nic o tym nie wiedzieli. Pracownicy firmy oraz PGE nie chcieli nic powiedzieć ani sie przedstawić. Kto odpowie za rozmrożone jedzenie w lodowkach, braku cieplej wody i ogrzewania w momencie, gdy na dworze sa niskie temperatury. Kto wyrazil zgode na modernizacje w takim okresie, warto podkreslic modernizację a nie naprawę awarii? Taka osoba powina za to odpowiedziec.

   1. Tak jak napisałem wcześniej postaram się ustalić co zawiodło. Pozdrawiam.

 6. Mieszkam na ul. Trebackiej 7 i od dziś docenie prąd, ciepłe grzejniki i wodę ciepłą…. Wrrrr
  21.42 a my wciąż czekamy

 7. Może czas wreszcie wziąć za d..ę tych z dobrej zmiany !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  chamstwo, impertynencja, brak logiki w myśleniu,
  AMEN nieprawdaż!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Comments are closed.