FAKTY PORADNIK

Bezpłatne badania i porady medyczne. Do dyspozycji lekarze wielu specjalności

Rusza kampania „Adamed Dla Rodziny”. Chodzi o bezpłatny cykl bezpłatnych badań i porad medycznych. Pabianice to pierwszy przystanek na mapie kampanii prowadzonej w miejscowościach, w których dostęp do lekarza czy usług medycznych jest utrudniony ze względu na wydłużony czas oczekiwania na wizytę.

W ramach bezpłatnych stref zdrowia 21 sierpnia w Pabianicach będzie można wykonać m.in. badania kardiologiczne, pulmonologiczne, okulistyczne, diabetologiczne, USG oraz skorzystać z porad urologicznych i warsztatów psychologicznych. We współpracy z Urzędem Miejskim i lokalnymi podmiotami zorganizowano także stoiska informacyjne, wystawy czy atrakcje dla najmłodszych.

Gdzie i kiedy? w Szkole Podstawowej nr 3 przy ul. Mokrej 28/34, 21 sierpnia, w godz. 10-18

Lista badań:
-kardiologiczne (echo serca, lipidogram: poziom cholesterolu całkowitego, cholesterolu HDL, LDL, trójglicerydów; pomiar glukozy; pomiar ciśnienia tętniczego i tętna),
-pulmonologiczne (spirometria),
-okulistyczne (badanie dna oka wraz z konsultacją lekarską – ocena siatkówki, naczyń, tarczy nerwu wzrokowego i plamki żółtej oftalmoskopem oraz wziernikiem okulistycznym),
-diabetologiczne (badanie poziomu hemoglobiny glikowanej HbA1c – poziom glukozy
w ostatnich 6. miesiącach),
-urologiczne,
-USG (jamy brzusznej oraz narządu gruczołu krokowego, piersi, tarczycy, jąder),
-warsztaty psychologiczne dla dzieci i młodzieży.

W ramach kampanii „Adamed Dla Rodziny” dla odwiedzających przygotowano także: strefę rehabilitacji oddechowej, kurs pierwszej pomocy, warsztaty z nordic walking oraz strefę atrakcji dla najmłodszych.
Ponadto podczas wydarzenia stoiska zaprezentują miejskie jednostki, stowarzyszenia i wolontariusze.
Wydział Spraw Społecznych i Gospodarczych Urzędu Miejskiego – stoisko informacyjne oraz promocja zdrowia, m.in. Pabianicka Koperta Życia
Miejskie Centrum Pomocy Społecznej:
– Centrum Seniora – oferta działań, w tym sportowo-rekreacyjnych dla seniorów,
– Wydział Profilaktyki i Wspierania Rodziny – Punkt Konsultacyjny ds. Przemocy, Punkt Konsultacyjny ds. Uzależnień, konsultacje dot. wspierania rodziny,
– Warsztat Terapii Zajęciowej – wystawa i kiermasz prac podopiecznych, promocja zdrowej żywności – warsztaty dla dzieci
– Placówka Wsparcia Dziennego „Junior” – zajęcia edukacyjne dla dzieci, gry i zabawy,
-Środowiskowy Dom Samopomocy – wystawa prac podopiecznych oraz degustacja przygotowanych potraw,
-Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych,
Pabianickie Centrum Medyczne Sp. z o.o. – informacje dot. realizacji projektów profilaktycznych dla mieszkańców miasta. Projekt pn. „Środowiskowe Centrum Zdrowia Psychicznego dla dzieci i młodzieży w Pabianicach”

Straż Miejska – znakowanie rowerów,
Zakład Wodociągów i Kanalizacji – promocja wody
Grupa wolontarystyczna „Agrafka” oraz „Teen Challenge” Chrześcijańska Misja Społeczna Oddział w Pabianicach – zabawy i animacje dla dzieci,
Fundacja „Zdrowy Biust” – nauka samobadania piersi
stoiska informacyjne prowadzone przez krwiodawców

Do udziału w programie zdrowotnym zaproszeni są wszyscy, którzy w niedzielę 21 sierpnia będą przebywać w Pabianicach lub okolicach. Usługi oferowane w ramach kampanii będą bezpłatne, ale obowiązywać będą limity. Organizatorzy zachęcają do wcześniejszej rejestracji na stronie www.AdamedDlaRodziny.com, która zagwarantuje skorzystanie z interesujących nas badań (nie jest to jednak konieczne, można odwiedzić strefy zdrowia w dniu akcji).

Organizatorzy przypominają także o wymogach dotyczących przygotowania na niektóre z badań oraz przestrzeganiu reżimu sanitarnego związanego z bezpieczeństwem COVID-19 w placówkach ochrony zdrowia.
W tym roku na trasie kampanii „Adamed Dla Rodziny” pojawią się także: Kołobrzeg, Leszno, Ełk i Nowy Sącz. Dodatkowo 24 września akcja odwiedzi Katowice, które w tym roku są stolicą obchodów Światowego Dnia Serca w Polsce.
Patronat merytoryczny nad kampanią objęło Polskie Towarzystwo Chorób Cywilizacyjnych, Polskie Towarzystwo Alergologiczne oraz Akademia Pedagogiki Specjalnej im. M. Grzegorzewskiej.

O Adamed Pharma

To rodzinna firma farmaceutyczno-biotechnologiczną ze 100-procentowym udziałem kapitału polskiego, która powstała na bazie polskiej myśli naukowej i własnych patentów. Została założona w 1986 roku. Zatrudnia ponad 2400 współpracowników, posiadamy 2 zakłady produkcyjne w Polsce i jeden w Wietnamie. Adamed Pharma prowadzi prace nad własnymi lekami innowacyjnymi. Własność intelektualna firmy jest chroniona ponad 200 patentami w większości krajów na świecie, a w swoim portfolio mamy ponad 500 produktów. Każdego roku produkuje 2,5 miliarda tabletek sprzedawanych na 78 rynkach na świecie.

Na zdjęciu prezydent Grzegorz Mackiewicz i Bartłomiej Rodawski, członek Zarządu Adamed Pharma S.A. podczas zapowiadającej badania konferencji prasowej.