ROZRYWKA

Bezpłatne warsztaty z programowania dla uczniów. Ruszyły zapisy

Koduj z Gigantami to międzynarodowe, bezpłatne warsztaty z programowania dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym, odbywające się w Polsce, Chorwacji, Hiszpanii, Słowacji, Chile i Meksyku. W dniach 10-11 września odbędą się w Pabianicach. Patronat nad wydarzeniem objął  prezydent  Grzegorz Mackiewicz.

9. edycja akcji “KODUJ Z GIGANTAMI – STARCIE GIGANTÓW – PROGRAMISTYCZNY BÓJ BOHATERÓW NAJLEPSZYCH GIER” umożliwia poznanie podstaw programowania w środowiskach takich jak: Scratch, Minecraft, App Inventor, Roblox, C#, Visual Studio, HTML.

Zajęcia odbywają się stacjonarnie w 90 miastach Polski oraz online w Polsce i za granicą.

Akcja prowadzona będzie stacjonarnie w Pabianicach

ul. Piłsudskiego 7

 11-12.09

(a także online)

Program zajęć dostosowany jest do danej grupy wiekowej i obejmuje stworzenie własnej gry komputerowej lub aplikacji mobilnej, a także zapoznanie się z podstawami jednego z języków programowania.

Głównym celem wydarzenia jest propagowanie nauki programowania wśród dzieci i młodzieży oraz promowanie nowych rozwiązań technologicznych. Obecna edycja została rozszerzona również o zajęcia z matematyki.

Dodatkowo, w tej edycji uczniowie klas 7 i 8 oraz przyszli maturzyści mogą wziąć udział w zajęciach online z matematyki, na
których wraz z trenerami Gigantów Edukacji zmierzą się z arkuszami egzaminacyjnymi.

Liczba miejsc jest ograniczona

Aby wziąć udział w zajęciach, wystarczy indywidualnie zarejestrować się na stronie: www.kodujzgigantami.pl