KRUCHTA

„Biedna” kolęda. Mieszkaniec narzeka: „Jako ortodoksyjny katolik jestem załamany”

Parafianin apeluje, by ludzie „bardziej sięgnęli do portfela”.

Na facebookowym profilu Spotted: Dłutów pojawił się dziś wpis rozżalonego mieszkańca, który policzył, ile datków uzbierano dla Kościoła podczas wizyt duszpasterskich. Oto treść wpisu:

„Kolęda, kolęda i po kolędzie. Drodzy Parafianie jako ortodoksyjny katolik jestem załamany jaką kwotę przeznaczyliśmy na remont naszego Kościoła. Szybkie działanie matematyczne: 1029 rodzin odwiedzonych i tylko 3400zl? Daje nam to 33zl na rodzinę!!! 33zl!!!

Skąd wziąć kolejne tyle pieniędzy na remont dachu? W takim tempie to minie kilka lat, bo jak dobrze pamiętam (mogę się mylić) w poprzednim roku również zbieraliśmy na renowację dachu i chyba nic nie uległo zmianie bądź umknęło to mojej uwadze.

Zauważyłem również, że prawdopodobnie brakuje pieniędzy na prąd, ponieważ nie zdążę uklęknąć po Bożym błogosławieństwie to gasną światła w niedługim czasie i organy przestaną grać. Myślę, że powinniśmy bardziej sięgnąć do portfela w końcu to nasze wspólne dobro”.

(Fot. archidiecezja.lodz.pl)

Kolęda, kolęda i po kolędzie. Drodzy Parafianie jako ortodoksyjny katolik jestem załamany jaką kwotę przeznaczyliśmy na…

Opublikowany przez Spotted Dlutów Sobota, 2 lutego 2019


4 komentarze do “„Biedna” kolęda. Mieszkaniec narzeka: „Jako ortodoksyjny katolik jestem załamany”

  1. W tym roku były przynajmniej 2 zbiórki, które dały (dadzą) więcej dobrego. Jako gorliwy ateista jestem szczęsliwy

  2. …..najkorzystniej byłoby ten przybytek zamienić np. na halę sportową dla dzieci i młodzieży. Wtedy okoliczni mieszkańcy poczują więź wspólnotową, a i samorząd będzie zmuszony wysupłać odpowiednie środki!

Comments are closed.