ROZRYWKA

Biegacze będą rywalizować w parku Wolności

Już w najbliższy weekend 13-15 maja 2022 r. odbędzie się czwarta edycja Festiwalu Biegów „ABM Jędraszek UltraPark Weekend 4”. Gdzie?  W parku Wolności w Pabianicach.

 Zawodnicy rywalizować będą w 4 biegach – 48 godzinnym, 24 godzinnym, biegu na 100 km i biegu na 50 km. W ramach biegu 24 godzinnego rozegrane zostaną 15. PZLA Mistrzostwa Polski. Na pozostałych dystansach odbędzie się Puchar Polski.

Wydarzenie cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród biegaczy długodystansowych. Rok temu mimo pandemii zawody miały bardzo mocną obstawę międzynarodową, padło mnóstwo rekordów. Rekord świata w biegu 24 godzinnym pobił Litwin Aleksandr Sorokin. Padł również rekord Ukrainy, który pobił Andrii Tkachuk. Mistrzostwo Polski w biegu na 100 km zdobył Dariusz Nożyński – 2 na świecie w tegorocznym biegu „Wings for live”.

W tym roku wśród kilkuset uczestników z Polski i Europy swoją obecność zapowiedzieli między innymi:
– Patrycja Bereznowska – rekordzistka świata w biegu 48h i biegu 72h, czterokrotna Mistrzyni Świata w biegu 24h (indywidualnie i drużynowo), Pięciokrotna wicemistrzyni Świata na tym samym dystansie i dwukrotna brązowa medalistka Mistrzostw Świata. Zwyciężczyni Spartathlona – jednego z najpopularniejszych na świecie biegów ultra rozgrywanego na trasie Ateny – Sparta.
– Małgorzata Pazda-Pozorska – rekordzistka Polski w biegu 12h i 24h
– Andrzej Piotrowski – rekordzista Polski w biegu 12h i biegu 24h, Mistrz Polski w biegu 24h z 2021r.

Organizatorem wydarzenia jest Pabianicki Klub „O co biega”, współorganizatorami Starostwo Powiatowe w Pabianicach i Urząd Miejski w Pabianicach. Sponsor
tytularny wydarzenia to ABM Jędraszek.