KRUCHTA

Biskup Jan Cieślar śpiewa kolędę w ramach challenge [VIDEO]

Można przekazać dar dzieciom z hospicjum i w ten symboliczny sposób sposób wziąć udział  w orszaku Trzech Króli.

Z uwagi na epidemię COVID-19 nie odbędą się tradycyjne orszaki w święto Trzech Króli (6 stycznia). Na pomysł innych obchodów wpadł abp łódzki Grzegorz Ryś. Akcja polega na nagraniu dowolnej kolędy i opublikowaniu jej w mediach społecznościowych z hashtagiem #OrszakwŁodzi Challenge. Abp do zaśpiewania kolędy nominował biskupa diecezji warszawskiej Kościoła Ewangelicko -Augsburskiego Jana Cieślara, pastora pabianickiej parafii E-A. Biskup z Pabianic wybrał popularną w środowisku ewangelickim kolędę z XVIII w. “Dziateczki, dziateczki”.

Celem inicjatywy #OrszakwŁodzi Challenge jest zbiórka darów dla Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci – Łupkowa. Otacza ono opieką 97 małych pacjentów, z których większość potrzebuje specjalistycznego sprzętu medycznego.

Obecnie na przyjęcie do Hospicjum czeka pięcioro dzieci. Brakuje dla nich respiratorów. Koszt jednego urządzenia to minimum 21 000 zł.  Trzej Królowie już 6 stycznia 2021 przekażą  dar dla Hospicjum. Pieniądze na pomoc dla najmłodszych mogą wpłacać zarówno nominowani, jak i widzowie.
Jeśli nie potrafi się śpiewać wystarczy zrobić sobie zdjęcie w stroju kolędnika (np. w koronie, skrzydełkach anioła, aureoli, kapeluszu pastuszka) i wstawić  je na swój profil z hashtagiem #OrszakwŁodzi, tym opisem i nominacjami.
Link do zbiórki TUTAJ 
Przebieg akcji możesz śledzić na facebookowej stronie łódzkiego Orszaku Trzech Króli: