KRUCHTA

Biskupi z całej Polski w hotelu Furmanów

W Hotelu&SPA Fabryka Wełny w czasie uroczystości kościelnych wszystkie miejsca noclegowe zajęte. Biskupi mają tu także obradować.

Niedawno poinformowaliśmy, że 6 października w Pabianicach odbędzie się Konferencja Episkopatu Polski. Wydarzenie związane jest z przygotowaniami do jubileuszu 100-lecia Archidiecezji Łódzkiej (CZYTAJ TUTAJ).

Częścią konferencji KEP będzie msza w kościele św. Mateusza. Nabożeństwo zapowiadające jubileusz rozpocznie się dwa dni wcześniej o godz. 18 także w najstarszej świątyni w mieście. Mszę odprawi metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski. (CZYTAJ TUTAJ).

Zjazd ponad stu purpuratów, którzy rozstrząsać będą sprawy duchowe i pochylą nad problemami Kościoła, to potężne organizacyjne wyzwanie. Hierarchowie z całej Polski muszą gdzieś także porządnie odpocząć i zjeść. Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, biskupi regenerować się mają tuż koło kościoła św. Mateusza – w Hotelu& SPA Fabryka Wełny. Będą tu także pracować. W budynku zlokalizowano 6 sal konferencyjnych, które sprawdzą się  jako pomieszczenia na obrady świątobliwego grona.

Pełne obłożenie

W czasie trwających kilka dni obchodów przedjubileuszowych w eksluzywnym przybytku wszystkie pokoje są zajęte. Na podstronie rezerwacyjnej wyświetla się komunikat, że w wybranym terminie nie ma już dostępnych miejsc. Z kolei problemem nie jest zameldowanie się tuż przed czy po kościelnych uroczystościach.

Przypomnijmy, że Hotel&SPA Fabryka Wełny został wybudowany na terenie dawnego imperium przemysłowego rodziny Baruchów zajmujących się produkcją tkanin bawełnianych. Jest częścia imperium rodziny Furmanów (Aflofarm) i jednym z najlepszych hoteli w Polsce.

Jak czytamy na stronie internetowej hotelu, oferuje on 54 unikatowych, komfortowych pokojów oraz 4 wyjątkowe apartamenty. Łącznie jest tu 105 miejsc noclegowych. Obok znajduje się parking dla 200 aut osobowych.

Biskupi będą mogli spojrzeć na Pabianice z wysokości tarasu widokowego na ostatnim piętrze budynku. Stąd krok do przeszklonego basen z przeciwprądami, kaskadą, ławeczkami powietrznymi, masażem 4-dyszowy oraz gejzerem. W obiekcie są dwie wykwintne restauracje, można też pograć w kręgle, sqasha czy skorzystać z klubu fittnes, zaś w hotelowym SPA poddać się kojącym masażom.